REAKCJE_FOTO_1W poniedziałek, 16 czerwca o godz. 19 w Teatrze Szwalnia rozpocznie się spektakl Re:akcje zrealizowany przez Pracownię Fizyczną.

Re:akcje to przedstawienie stworzone przez choreografa i reżysera Jacka Owczarka. Jego kształt  i struktura są efektem autorskiej, unikalnej metody pracy z tancerzami opartej  o improwizację i świadomość ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu. W „Re:Akcji” punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy postaciami kreowanymi przez improwizujących tancerzy. Obserwacja indywidualnych procesów każdego z sześciorga tancerzy z osobna, prowadziła do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Zderzano je nawzajem ze sobą by prowokować niezaplanowane i zaskakujące zdarzenia. Ze spotkań i energii, którą wyzwala spotkanie  z drugim człowiekiem powstała ostateczna struktura spektaklu. Spektaklu, który za każdym razem jest inny i wyzwala inne, lecz zawsze niezwykle silne emocje.

 
reżyseria i choreografia: Jacek Owczarek
współpraca: Dawid Lorenc
opracowanie muzyczne: Wojciech Łaba 'LA3A’
kostiumy: Zuzanna Markiewicz
tancerze: Aleksandra Klimiuk, Urszula Parol, Joanna Jaworska, Aneta Jankowska, Paweł Grala, Wojciech Łaba
czas trwania: 45′
 
Pracownia Fizyczna jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów powstają spektakle  i inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również wykwalifikowanymi pedagogami i instruktorami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju. Grupa współpracuje z Wydziałem Choreografii i Technik Tańca przy Akademii Muzycznej w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BANEREK_Krawiec_Niteczka
Krawiec Pan Niteczka w Teatrze Arlekin
DSC_0004
Złota Rybka w Teatrze Arlekin
400groszy
Bilet do teatru za 400 groszy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*