Specjalne autobusy na urodziny Łodzi

urodzinylodziW najbliższy weekend odbędzie się wiele wydarzeń w ramach 594. urodzin Łodzi.   Dla łodzian, którzy będą świętować razem z nami, przygotowaliśmy specjalne linie autobusowe, które rozwiozą mieszkańców w poszczególne rejony miasta.

Autobusy pojawią się w piątek i sobotę 28 i 29 lipca w pobliżu placu Wolności  po koncertach, których koniec zaplanowany jest około północy. Autobusy będą czekać na pasażerów na ul. Zachodniej przy Legionów i odjadą jak zbiorą się pasażerowie, jednak nie wcześniej niż 20 minut po koncertach.

Linie jadące na północ oczekiwać będą na wschodniej jezdni ul. Zachodniej przed  ul. Legionów, a autobusy jadące w południowe części Łodzi podstawione zostaną na drugą stronę ul. Zachodniej między Legionów a Ogrodową.

KIERUNEK TEOFILÓW:
ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Lutomierska – Wielkopolska – Helska – Limanowskiego – Aleksandrowska – Traktorowa – Rojna – ROJNA

KIERUNEK RADOGOSZCZ:
ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Zgierska – Sikorskiego – Świtezianki – ŚWITEZIANKI

KIERUNEK JANÓW:
ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Kościuszki – Struga – Wólczańska – Mickiewicza – Piłsudskiego – Rokicińska – Puszkina – Przybyszewskiego – Książąt Polskich – Zakładowa – Hetmańska – JANÓW

KIERUNEK RETKINIA:
ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Kościuszki – Struga – Łąkowa – Karolewska – Włókniarzy – Bandurskiego – Krzemieniecka – Retkińska – Wyszyńskiego – RETKINIA

KIERUNEK CHOJNY:
ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Kościuszki – Radwańska – Wólczańska – Czerwona – Piotrkowska – plac Niepodległości – Rzgowska – Paradna – Matek Polskich – MATEK POLSKICH

Uruchomione zostaną również specjalne kursy z Lotniska dla uczestników wycieczek po Lublinku.

Autobus przygotujemy zarówno w piątek jak i sobotę. Planowany odjazd w piątek  ok. 23:30, a w sobotę ok. północy. Pasażerowie będą mogli skorzystać z dodatkowego połączenia do centrum wsiadając na krańcówce autobusowej pod budynkiem lotniska. Autobus dojedzie do strefy przystanków nocnych u zbiegu Kościuszki i Zielonej.

LOTNISKO – Sołtyka – Maczka – Pienista – Waltera-Janke – Bandurskiego – Mickiewicza – Piłsudskiego – Sienkiewicza – Tuwima – Kościuszki – KOŚCIUSZKI / ZIELONA

Dodatkowo na czas wydarzeń na placu Wolności ulegną zmianie trasy linii tramwajowych i autobusowych przejeżdżających przez plac. Zmiany potrwają  od piątku do niedzielnego poranka.

Linia 4 z Helenówka dojedzie do placu Kościelnego bez zmian, a dalej Wojska Polskiego i Franciszkańską do Kilińskiego gdzie wróci na swoją trasę.
 
Linia 17 jadąc z Kozin skręci w ul. Zachodnią, a dalej Ogrodową, Północną i Kilińskiego dojedzie do Pomorskiej gdzie wróci na swoja trasę.

Linia 45 i 46 ze Zgierza i Ozorkowa dojedzie bez zmian do ul. Dolnej, a dalej pojedzie prosto Zachodnią do Ogrodowej. Następnie Północną i Kilińskiego dojedzie  do Pomorskiej gdzie wróci na swoją trasę.

Linia 46 Kursy nocne Z Ozorkowa dojedzie bez zmian do ul. Dolnej w Łodzi i dalej pojedzie prosto Zachodnią do Ogrodowej i trasę skończy na pętli przy ul. Północnej.

Linia T1 z Warszawskiej dojedzie do Dolnej, a następnie Zachodnią do Legionów gdzie wróci na trasę w kierunku Zdrowia.

Linia 73 i 79 z Radogoszcza dojedzie do skrzyżowania Zachodnia – Legionów. Następnie zawrócą przez Legionów, Gdańską, Próchnika do Zachodniej i dalej swoją trasą w kierunku Radogoszcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *