szwalnia22 maja o godz. 19 i 23 maja o godz. 20 w Teatrze Szwalnia zobaczymy sztukę Spadając. Bilety w cenie 15 zł i 25 zł. Rezerwacje: teatrszwalnia @teatrszwalnia.pl.

Spektakl, na motywach powieści Dona DeLillo The Falling Man, to powrót do wydarzeń z 11 września 2001 roku w poszukiwaniu kilku istotnych, niezmiennie aktualnych pytań. W jakim stopniu tamten dzień zachwiał naszym poczuciem tożsamości i bezpieczeństwa? Jak funkcjonuje proces tworzenia się i wymierania współczesnych mitów? Do czego z naszego punktu widzenia doprowadziła polityka Stanów Zjednoczonych będąca „odwetem” za atak? W jaki sposób tamten dzień wpłynął na emocje, sposób działania i postrzegania świata przez nas i tych, których atak dotknął w sposób bezpośredni? To także próba zrozumienia mechanizmu, który tworzy nienawiść, fanatyzm, dżihadyzm? Spadając jest też próbą chwilowego przezwyciężenia bezsilności i bierności wobec zagarniającego naszą rzeczywistość terroru reelekcji – polityki zmierzającej do utrzymania władzy poprzez eskalowanie konfliktów i przez pracę na rzecz tworzenia poczucia zagrożenia i redukcji naszych swobód obywatelskich. W tle historii bohaterów powieści DeLillo i tego wieloznacznego, pozbawionego patosu świata, widoczny jest znak, ikona tamtych dni. To fotografia Falling Man’a, człowieka lecącego w dół z płonącej wieży WTC.

reżyseria, scenariusz, światła, scenografia : Marcin Brzozowski
kostiumy : Paulina Ptasznik
muzyka : Ted Nemeth
występują: Małgorzata Skoczylas, Joanna Osyda, Dominika Biernat, Marcin Brzozowski, Patryk Pietrzak z zespołem Ted Nemeth
czas trwania 60 min
spektakl dla widzów powyżej 14 roku życia

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
trubadur
Trubadur w Teatrze Wielkim
jedenaste
Jedenaste: Pracuj.Enter w Domu Literatury
alibi
Alibi od zaraz w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*