SpacesFaces_Dzien_II_028Zespół Głośników wzmacniaczy i Mikrofonów Spaces Faces to autentyk. Przyjaźnią sie od pieluch a pierwsze ich utwory, jakie zabrzmiały w schronie przy szkole podstawowej, w której razem pobierali nauki to już  trzynastoletnia historia. 

Kilka lat eksperymentów i poszukiwań  zaowocowało osiągnięciem czegoś, co zwłaszcza teraz tak rzadko można  usłyszeć – swobodą przekazu oraz oryginalnymi i przemyślanymi kompozycjami.

Spaces Faces zaskakują bogatą harmonią i niespotykaną melodyką, co nie oznacza, ze muzyka jest trudna w odbiorze czy też „przekombinowana”. Nie, ponieważ rownowagę dla rozumu stanowi tu ogromny ładunek emocji, co odzwierciedla sie min. w energetycznej rytmice i improwizacjach. Obok brzmienia olbrzymią rolą grają teksty, których treść doskonale współgra z dźwiękiem. To właściwie opowieści, obserwacje innych i samych siebie, niekiedy pełne metafor, w innym przypadku mówiące wprost o sprawach bliskich każdemu z nas.

Dlatego koncerty Spaces Faces to katharsis, święto zarówno dla publiczności jak i dla samych muzykow. Choć Zespół Głośników Wzmacniaczy i Mikrofonów nigdy nie wybierał drogi na skróty, podążał gdzieś po bocznych torach, krętymi ścieżkami, zawsze obok „topowych” zjawisk, to chyba właśnie swą odmiennością uzależnił od siebie setki fanów. Teraz za sprawą pierwszego oficjalnego wydawnictwa ich grono na pewno sie powiększy. Jednak Spaces Faces nie planuje odpoczynku od nagrań. Już jesienią zespół wchodzi do studia by zarejestrować utwory na kolejny longplay. Wcześniej będzie można je usłyszeć „na żywo”, bo mimo pracy studyjnej muzycy nie zamierzają zaniedbać swoich fanów, których twarze rozpoznają na kolejnych koncertach.

Więcej o zespole:

www.myspace.com/spacesfaces
www.spacesfaces.com

5 marca Spaces Faces wystąpi w Stereo Krogs{jcomments on}

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_9284
the Mess /ciężki rock/
122
2. Łódzka Noc Muzyki – 5 marca 2010
122
2. Łódzka Noc Muzyki – 5 marca 2010
1 Komentarz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*