20 czerwca (sobota) i 11 lipca (sobota) o godz. 12 zapraszamy na wirtualną podróż po rzemieślniczej Łodzi. Spacery poprowadzi Justyna Tomaszewska, łódzka przewodniczka która opowie przed kamerą o wybranych zakładach rzemieślniczych naszego miasta.

Spacery będą ogólnodostępne w internecie – zapraszamy na stronę internetową projektu Mapa ginących zawodów (mapaginacychzawodow.pl) oraz profil Mapy na Facebooku.

Justyna Tomaszewska od niemal dekady oprowadza po ulicach Łodzi turystów, ale też mieszkaoców miasta. Pandemia wymusiła opracowanie nowych sposobów opowiadania historii. Od kilku tygodni Justyna organizuje wirtualne spacery na instagramowym koncie Just.coffee.and.lodz, które przyjęły się dużym zainteresowaniem oglądających.

Fundacja Kolorowo, organizator spacerów zaprosiła przewodniczkę, by opowiedziała internautom o ginących zawodach Łodzi i przespacerowała się z kamerą tropem wybranych zakładów rzemieślniczych naszego miasta. Jaki będzie efekt tej współpracy? Przekonacie się już niebawem – pierwsza częśd spaceru rozpocznie się 20 czerwca (sobota) o godz. 12, druga – 11 lipca (sobota), również o godz. 12. Do zobaczenia przed komputerami i telefonami.

Projekt jest dofinansowany przez Urząd Miasta Łodzi, w ramach programu Kultugranty 2020.

Projekt „Mapa ginących zawodów” jest realizowany przez Fundację Kolorowo od 2018 roku. Jego autorkami są Marta Mariaoska i Agnieszka Bohdanowicz, łódzkie społeczniczki, które stworzyły portal internetowy mapaginacychzawodow.pl, zawierający zdjęcia, wywiady wideo z rzemieślnikami, 50-minutowy film o ginących zawodach w Łodzi. W pierwszej edycji projektu nawiązano współpracę z Łódzką Informacją Turystyczną, w efekcie której stworzono wyjątkowy szlak turystyczny, tropem ginących zawodów. Wszystkie punkty na mapie zostały zlokalizowane w centrum miasta, stanowiąc idealne uzupełnienie lub alternatywę dla najbardziej popularnych kierunków zwiedzania Łodzi. Na szlaku znalazły się m.in. wytwórnia szczotek i pędzli, gorseciarnia, szewstwo artystyczne czy zakład czyszczący puch i pierze.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
godzinadlaziemi
Godzina dla Ziemi 2010
schronbrus
Zwiedzanie schronów przy ZOO i na Brusie
Powraca World Class Cocktail Festival

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*