Spacery po mostach wyobraźni… z Piotrem Słowikowskim

ckmlogo23 i 24 września Centrum Kultury Młodych stanie się miejscem spotkań z  niezwykłym człowiekiem – reżyserem i realizatorem filmów  i programów telewizyjnych, Piotrem Słowikowskim. 

   
To z urodzenia i wyboru łodzianin, prawdziwie renesansowy twórca i wnikliwy komentator życia kulturalnego w naszym mieście, przez ponad 30 lat związany z łódzkim Oddziałem Telewizji Polskiej.
 
W ciągu dwóch dni realizacji projektu „Spacery po mostach wyobraźni..” będziemy przypominać dorobek wielu lat pracy, które zaowocowały znakomitymi realizacjami filmowymi, publikacjami tekstów literackich, nagrodami i uznaniem środowiska oraz obcować z niezwykle barwną postacią samego autora, którego bogata osobowość, niezwykła wrażliwość i talent gwarantują niezapomniane przeżycia.
 
Projekt stanowi pierwsza odsłonę cyklu PASJO-NASI ŁÓDZCY prezentującym postaci wyjątkowych łodzian ze świata kultury, nauki, sztuki, biznesu, czy innych obszarów życia publicznego.
 
W pierwszym dniu projektu (23.09.2010) o godz. 10.30  Piotr Słowikowski spotka się z młodzieżą, aby podzielić się z nią refleksjami na temat swojej misji tworzenia, obserwacjami na temat  zjawisk zachodzących  w kulturze łódzkiej , oraz przybliżyć zagadnienia warsztatu filmowego.  
 
W drugim dniu (24.09.2010) o godz. 19.00 rozpocznie się benefis Piotra Słowikowskiego. Na program wieczoru artystycznego złożą się występy gości współpracowników i przyjaciół artysty m.in. Elżbiety Adamiak i Małgorzaty Zwierzchowskiej. Będzie można również obejrzeć niezwykle interesującą wystawę pamiątek, zdjęć i archiwaliów prezentujących „ na poważnie” i z przymrużeniem oka osobę samego bohatera projektu jak i jego rodzinę, w  tym tragicznie zmarłego brata- Janusza Słowikowskiego współtwórcy STS „Pstrąg”, autora m.in. słynnych „Parasolek”.

Jeden komentarz do “Spacery po mostach wyobraźni… z Piotrem Słowikowskim

 • 30 stycznia 2011 o 10:33
  Bezpośredni odnośnik

  Sprostowanie:
  Bratem Piotra Słowikowskiego był jego tragicznie zmarły JANUSZ (a nie Jerzy) Słowikowski.
  P.S. Piotrku, proszę Cię o Twój aktualny adres e-mailowy
  Zbyszek z Nysy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *