IMG_4076We wtorek, 27 sierpnia, na cmentarzy żydowskim rozpoczął się spacer szlakiem Murali pamięci. Poprowadziła go Joanna Podolska. Wydarzenie związane było z obchodami 69. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto.

Dzieci Bałut – murale pamięci to w nowatorski sposób opowiedziana historia dzieci polskich i żydowskich z Bałut, gdzie w czasie okupacji hitlerowskiej było łódzkie getto oraz obóz dla dzieci polskich. Projekt poświęcony jest łódzkim dzieciom z okresu wojny, często bezimiennym małym bohaterom.

Projekt od dwóch lat realizuje Stowarzyszenie „Na co dzień i od święta”. W tym roku Piotr Saul, asystent na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu przy współpracy ze studentem łódzkiej ASP Damianem Idzikowskim wykonał artystyczne graffiti na budynkach przy ul. Spacerowej 8, Starosikawskiej 18, Wojska Polskiego 82, Reja 13 oraz Przemysłowej 16. W 2012 roku podobne malunki powstały przy ul. Mikołaja Reja 7, ul. Wojska Polskiego 112 i 116, ul.  Organizacji „WiN” 16 oraz ul. Łagiewnickiej 33 i 35.

Zobacz także:

Koncert pieśni żydowskich (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF3075
Majówka w Ogrodzie Botanicznym (foto)
Zdjecie0426
Święto Flagi w Łodzi (foto)
FIT-2
Fit Fest w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*