IMG_0406Biała Fabryka, remiza strażacka, budynek przędzalni, beczki Grohmana czy famuły to tylko nieliczne z zabytków, które stały się bohaterami niedzielnego spaceru fotograficznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi.

Ponad 30 miłośników fotografii pod opieką przewodnika Pana Piotra Prusińskiego przeszło ulicami Księżego Młyna. Spacer nie był jednak jedyną atrakcją tego dnia. Fotogeniczność zespołu fabrycznego Karola Scheiblera posłużyła uczestnikom do stworzenia swojego pierwszego cyfrowego opowiadania. Dzięki pomocy szkoleniowca, Pani Katarzynie Paszyn, można było dowiedzieć się jak ze zdjęć stworzyć krótkie multimedialne opowieści, podłożyć dźwięk oraz dodać napisy.

Po spacerze odbył się warsztat z wykorzystanie programu multimedialnego – Digital Storytelling. Program ten wyzwala kreatywność oraz uczy przedstawienia swojego punktu widzenia. Pliki audio–video stają się narzędziem do tworzenia własnego, alternatywnego obiegu wiadomości.

Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego ENKDIST realizowanego we współpracy z siedmioma instytucjami w Europie. Jego celem jest przybliżenie nowych mediów oraz poszerzenie dostępu do ich narzędzi poprzez pobudzenie kreatywności oraz zainteresowania otaczającą rzeczywistością.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8422_kopiuj
Moto Weteran Bazar – styczeń 2018 (foto)
Otwarcie Muzeum Sztuki i Muzeum Pałac Herbsta
IMG_7810_kopiuj
Galeria Bryk 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*