noise0528 kwietnia w Jazzdze kolejna odsłona soundimage4experience, cyklu prezentującego szeroko pojętą muzykę eksperymentalną. Wstęp na imprezę wynosi 10 zł.

  
Mija pięć miesięcy od pierwszej edycji soundimage4experience. To dobry moment, aby rozpocząć poszerzać horyzonty poprzez np. prezentację wpływów noise na inne gatunki muzyczne. Dlatego też, podczas tej niezwykłej imprezy urodzinowej usłyszycie eksperyment, psychodelę, rock, muzykę transową i postpunk.

W czasie soundimage4experience No. 5 zaprezentują się.

GNOD (UK)

Gnod został założony w 2007 roku i od tego czasu wydał co najmniej 12 długogrających albumów m.in. w Sonic Meditations, Slow Tapes i Not Not Fun Records. To rwący potok psychodelicznych dźwięków w dużej części improwizowanych, tworzonych przez sześciu muzyków z Wielkiej Brytanii. Można spodziewać się kosmicznych synthów i niesamowitych riffów. Gnod występował m.in. z takimi zespołami jak Faust, Sun Ra Arkestra, Acid Mothers Temple, Damo Suzuki, Earth, Sun Araw, Zun Zun Egui, Wooden Shjipss czy White Hills.

http://www.myspace.com/gnodgnod
http://ingnodwetrust.tumblr.com/
http://www.carbonlogic.co.uk/profile/ingnodwetrust

STRANGE FORCES (AUSTRALIA)

Strange Forces to australijski zespół założony w 2009 roku w Berlinie, gdzie występował najczęściej w galeriach sztuki u boku m.in. Tame Impala, Salem czy Cave. Inspiracjami zespołu są zjawiska takie jak spacerock czy przepowiednie new-age, przez co muzyka Strange Forces brzmi jak wielowymiarowe ciemne fale napędzane pejotlem, które można zaszufladkować jako lo-fi psychedelic złożony z cyfrowych i organicznych dźwięków rosnących jak grzyby po deszczu.

http://strangeforces.wordpress.com/
http://www.myspace.com/sstrangeforcess

TRAUMA UNIT (LDZ, PL) + mac.umatik (VJ)

Trauma Unit – łódzki duet łączący elementy harsh noise z power electronics – pulsujące trzeszczące loopy, sprzężenia oraz siarczyste wokale. W składzie znani gdzieniegdzie twórcy takich delikatnych projektów muzycznych jak Ironlung, Spaceship to Hell czy I Am A Slut i Self-Inflicted Violence.

http://www.trauma-unit.pl/

LEFT HAND CUTS OFF THE RIGHT (LDZ, PL/UK) + mac.umatik (VJ)

Left Hand Cuts off the Right to pseudonim brytyjskiego eksperymentalnego muzyka, Robbiego Judkinsa. W swojej pracy wykorzystuje on współczesne praktyki tworzenia dźwięku, takie jak: feedback, drones, overtone singing, loops, circuit bending electronic devices. Wraz z historią muzyki punk i grindcore, w ostatnich latach zgłębiał współczesne i eksperymentalne praktyki, włączając w to międzynarodową współpracę z innymi artystami oraz ostatnie realizacje solo na kasetach i CD-R.

http://www.myspace.com/6526492

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ladykatee
Hatti Vatti & Lady Katee w Cafe Foto 102
plakatSsss
Brenda Walsh w Szafie
postnatura
PostNatura i November Might Be Fine w Andrzeju, nie denerwuj się

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*