Soundedit 2017 (foto)

soundedit_2017_20171101_1544323756W dniach 26-29 października odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych.- Soundedit. To unikatowe wydarzenie, które od dziewięciu lat odbywa się w Łodzi. Jedyna na świecie, w pełni autorska impreza, dedykowana producentom muzycznym, czyli osobom dpowiedzialnym za finalny efekt nagrań, jakich słuchamy na codzień. Co roku najlepszym producentom i wykonawcom przyznawane są statuetki „Człowieka ze złotym uchem” W tym roku otrzymali je: Gary Numan, Tony Visconti, Marek Biliński oraz Michael Nyman.

Specjalne panele, których myślą przewodnią była „Wielowymiarowość sukcesu” były pierwszym punktem programu. Piątek upłynął pod znakiem projektu – Łódź stolicą awangardy i specjalnego z tej okazji koncertu wrocławskiej grupy Skalpel w ramach obchodów stulecia awangardy w Polsce. Po nich na scenę weszła gwiazda wieczoru – Gary Numan, który mimo swoich 59 lat pokazał jak dobrze czuje się na scenie. Wraz z zespołem dał rewelacyjny i bardzo energetyczny koncert. Wykonał utwory z najnowszej płyty jak i te najbardziej znane, z początku swej kariery jak Cars, Down in the Park czy z czasów z TubewayArmy – AreFriends Electric. Zaraz po koncercie wręczono mu statuetkę Człowieka ze złotym uchem. Tę chwilę wykorzystał jeden z fanów i wskoczył na scenę by uściskać Garego. Na  koniec wieczoru, ze swym setem DJskim wystąpił Dany Miller.

Sobotnie koncerty rozpoczął Marek Biliński w ramach  Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej. Po nim, będąca już 40 lat na scenie ale nadal tajemnicza grupa  – The Residents oraz na koniec dnia –  gitarzysta i producent – Tony Visconti z grupą HolyHoly grającą utwory z repertuaru pierwszych płyt Davida Bowiego W niedzielę na zakończenie festiwalu wystąpił w łódzkiej filharmonii – Michael Nyman Band. Soundedit to nie tylko koncerty ale wykłady, pokazy, prezentacje i spotkania z artystami oraz wystawy. Wśród nich między innymi 12 ekranowa instalacja Michaela Nymana w Fabryce Sztuki  oraz wystawa fotografii Briana Griffina z jego koncertowej twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *