DSC_741724 października w klubie Wytwórnia odbył się koncert wieńczący siódmą edycję festiwalu producentów muzycznych Soundedit. Na scenie pojawili się Wojciech Waglewski z gośćmi oraz Bob Geldof.

Sobota była ostatnim dniem warsztatów i spotkań z muzykami, którzy oprócz umiejętności artystycznych, mają także ogromne doświadczenie w produkcji i realizacji dźwięku. Prezentacje sprzętu, warsztaty i możliwość porozmawiania z ludźmi, którzy od wielu lat odnoszą sukcesy w branży jest co roku główną atrakcją festiwalu. To także niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów, zwłaszcza dla początkujących producentów. Dla publiczności najciekawszym wydarzeniem są zawsze świetne koncerty, których tym razem także nie zabrakło.

Utworzony przez Wojciecha Waglewskiego zespół Voo Voo obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Lider zespołu unikał oficjalnego świętowania jubileuszu, ale bez wątpienia koncert w Wytwórni był pewnym podsumowaniem muzycznej działalności Waglewskiego. Gitarzysta Voo Voo zaprosił na scenę swoich synów Fisza i Emade, a także najlepszego polskiego pianistę Leszka Możdżera oraz wokalistkę Marię Peszek. Repertuar zaprezentowany w czasie koncertu był kompilacją piosenek z różnych projektów Waglewskiego. Nie zabrakło najlepszych utworów z ostatniej płyty nagranej wspólnie z synami: „Bóg”, „Ojciec” i „Człowiek ćma”. Z Marią Peszek lider Voo Voo wykonał popularny utwór „Moje Miasto”, a z Leszkiem Możdżerem fenomenalnie improwizował na bazie tematu z utworu „Nie manipuluj”, który muzycy grali już razem podczas Męskiego Grania 2011. Waglewski rozkręcił się jednak najbardziej wspólnie ze swoją macierzystą formacją. Razem z Voo Voo zagrali kilka utworów z najnowszej płyty, m. in. „Gdybym” i „Kim bym był”. Mateusz Pospieszalski jak zwykle eksploatował swój saksofon do granic możliwości, a Wagiel z coraz większym zaangażowaniem grał improwizowane partie solowe.

joomplu:100192

Po stosunkowo krótkim koncercie Wojciecha Waglewskiego, wystąpił Bob Geldof razem z zespołem. Na scenie zapanowały irlandzkie klimaty, podlane rock’n’rollowym sosem. Kapela Geldofa wytworzyła świetną atmosferą, wielu porywając do tańca.

Zarówno Wojciech Waglewski jak i Bob Geldof otrzymali w tym roku statuetki „Człowieka ze Złotym Uchem”. Nagroda cieszy się dużym prestiżem wśród muzyków, a jej otrzymanie świadczy o wybitnych osiągnięciach w dziedzinie produkcji muzycznej. Uroczystą, ale krótką galę wręczenia nagrody poprowadził Piotr Metz. Statuetki wręczono laureatom pomiędzy dwoma wspomnianymi koncertami. W tym roku poza Waglewskim i Geldofem otrzymali ją także Leszek Biolik, Józef Skrzek oraz Roger Glover.

/fot. Joanna Wal

Zobacz także:

Soundedit 2014 – dzień 2 (foto)

Soundedit 2014 – dzień 1 (foto)

„Złote ucho” festiwalu Soundedit 2013 (foto)

Soundedit 2012: dzień 2 (foto)

Soundedit 2012: dzień 1 (foto)

Soundedit 2011: dzień 2 (foto)

Soundedit 2011: dzień 1 (foto)

Soundedit 2011: The Washing Machine w klubie Lizard King (foto)

Soundedit 2010 – dzień 3 (foto)

Soundedit 2010 – dzień 2 (foto)

Soundedit 2010 – dzień 1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
magisterninja_091
Magister Ninja w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
14954410_1712013089126195_1603743737_o
Halloween Party vol.5 w Krańcoofce (foto)
wunder_wave_78_13
Wunder Wave 78 w Dekompresji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*