061laibachZa nami pierwszy koncertowy dzień Festiwalu Soundedit. W piątek w Klubie Wytwórnia mogliśmy usłyszeć zespół Laibach, Karla Bartosa oraz Jordane Reyne.

Soundedit tak naprawdę zaczął się dzień wcześniej – szkoleniem Meyer Sound Laboratories prowadzonym przez Steve Busha. Także w 24 października po południo zorganizowano kilka spotkań m.in. Monitoring w studio, czyli jak słuchać, żeby słyszeć?, Koncerty w cyberprzestrzeni, czyli jak czerpać radość i korzyści z koncertów w Internecie czy Pionierzy muzyki elektronicznej na przykładzie Donalda Buchli.

Wieczór to wyłącznie muzyczna ekstaza. Najpierw Laibach. Najnowsza EP-ka słoweńskiej legendy muzyki industrialnej i szeroko rozumianej awangardy, przygotowana została specjalnie na obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Potem Karl Bartos, który współpracował z Kraftwerk przy pierwszych, najważniejszych płytach zespołu, a także Jordan Reyne – wokalistka The Eden House, którą mogliśmy usłyszeć m.in. na ścieżce dźwiękowej Władcy Pierścieni.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

„Złote ucho” festiwalu Soundedit 2013 (foto)

Soundedit 2012: dzień 2 (foto)

Soundedit 2012: dzień 1 (foto)

Soundedit 2011: dzień 2 (foto)

Soundedit 2011: dzień 1 (foto)

Soundedit 2011: The Washing Machine w klubie Lizard King (foto)

Soundedit 2010 – dzień 3 (foto)

Soundedit 2010 – dzień 2 (foto)

Soundedit 2010 – dzień 1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Przybysz Przybysz w Wytwórni (foto)
Piotrkowska Kameralnie: Sweet & Hot Jazzband (foto)
21022013_104
Ola Bieńkowska w Scenografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*