The_Eden_House_20121026-2185The Eden House i David J. to gwiazdy muzyczne, których koncerty mogliśmy wysłuchać pierwszego dnia Soundedit – Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych.

Jak co roku jest to trzydniowe święto wszystkich pasjonatów oraz wielbicieli dobrych dźwięków tworzonych przez wyjątkowych artystów.

The Eden House to wspólny projekt irlandzkiego gitarzysty Stephen’a Carey’a z formacji Adoration i This Burning Effigy oraz Toma Pettit’a – basisty i współzałożyciela formacji Fields Of The Nephilim. Debiutancka płyta Smoke & Mirrors spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród fanów mrocznej muzyki. W zespole udzielają się również dwie wokalistki: Julianne Regan (All About Eve) i Monica Richards (Faith & The Muse). Zespół wspomagają także muzycy Fields Of The Nephilim: Peter Yates, Paul Wright, Nod Wright, skrzypek Van’a Morisson’a – Bob Loveday (występujący obecnie także z Bob’em Geldof’em).

joomplu:44309

Po nich na scenie Wytwórni pojawił się po raz pierwszy w Polsce David J. – basista zespołu Bauhaus. Właśnie w naszym mieście rozpoczął trasę promującą jego kolejny solowy album Not Long For This World.

Soudedit potrwa do 28 października. W planie warsztaty, spotkania, koncerty, pokaz filmowy. Pełen program Festiwalu znajdziecie tutaj.

/fot. Rafał Jakuszczone

/fot. Gosia Wojna, www.gosiawojna.pl

Zobacz także:

Soundedit 2011: dzień 2 (foto)

Soundedit 2011: dzień 1 (foto)

Soundedit 2011: The Washing Machine w klubie Lizard King (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Psychocukier
The Washing Machine i Psychocukier w Stereo Krogs (foto)
Energia_Kultury_20120120-3643mw
Gaba Kulka w Klubie Wytwórnia (foto)
DSC_5207
Juwenalia PŁ 2016: Grubson (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*