Neil_Hannon_4869W sobotę, 11 września w klubie Wytwórnia drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit 2010. Na scenie pojawili się Peter Hook, Chris Olley i Neil Hannon.

  
Złote Ucho otrzymał z rąk prezydenta Łodzi Andrzej Smolik, a od organizatorów festiwalu nagrodę pośmiertną otrzymał Martin Hannetta. Złożono ją na ręce Petera Hooka i Chrisa Nagle.

Wcześniej na scenie kilkunastominutowy popis dał wspomniany powyżej Hook, współzałożyciel Joy Division i New Order. Po nim słuchacze mogli zapoznać się z akustycznym show Chrisa Olley’a, byłego lider wybitnej formacji Six By Seven. Gwiazdą wieczoru był Neil Hannon lider zespołu TheDivine Comedy, którego najnowsza płyta ukazała się 31 maja.

 
Program niedzielnych koncertów

Klub Wytwórnia – Mała Scena
Marcinera Awaria 18:00-19:30
Sweet Billy Pilgrim 19:30-21:00
afterparty 21:00
 
Peter Hook Peter Hook Peter Hook
Chris Olley Chris Olley Chris Olley
Chris Olley Chris OlleyGala Złote Ucho Gala Złote Ucho
Gala Złote Ucho Gala Złote Ucho Neil Hannon
Neil Hannon Neil Hannon Neil HannonNeil Hannon
Neil Hannon Neil Hannon Neil Hannon
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Maciej_Sikaa_20120902-9451
Maciej Sikała w Manufakturze (foto)
Soundedit Spotlight: Oreada i Agata Karczewska (foto)
DSC_0689
Władysław „Adzik” Sendecki, Montreal Group w Wytwórni (foto)
1 Komentarz
  • 12 września 2010 at 07:57

    Nie mogę zgodzić się, że Peter Hook dał popis na scenie. Trudno mówić tu o jakimkolwiek scenicznym popisie, jako że Hook zagrał góra 10 minut, a resztę czasu pochłonęły pytania, na które odpowiadał. Spotkanie rozpoczęło się z pół godzinnym opóźnieniem, a skończyło o czasie, więc 30 minut zostało nam zabrane. Szkoda, że tak dużo słów, a tak dużo muzyki… Po wywiad mogę sięgnąć do prasy.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*