souldustW piątek, 22 lutego po godz. 21 w Iron Horse wystąpią Souldust oraz Spaces Faces. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Souldust – powstał w 2007 roku, stworzyli go Tomek, Kuba, Paweł, Maciek i Wojtek. Wszyscy egzystowali wcześniej na peryferiach łódzkiej sceny muzycznej zasilając różne projekty i składy, takie jak: Junkhead, Bloodwritten, The Flow, Monsun, Coma. W 2012 z zespołu odszedł Wojtek Grenda i zespół funkcjonuje obecnie w czteroosobowym składzie.

Połączenie czterech różnych muzycznych wrażliwości składa się na unikalne oblicze zespołu. Bogate aranżacje, częste zmiany tempa i rytmu tworzą muzykę w stylu…SoulDust. Zespół regularnie koncertuje, w 2010 nagrał promocyjną EP-kę. 30 stycznia 2013 roku ukazała się trzyutworowa EP-ka zrealizowana ze środków zebranych w serwisie MegaTotal.pl.

Spaces Faces – Zespół Głośników wzmacniaczy i Mikrofonów Spaces Faces to autentyk. Przyjaźnią sie od pieluch a pierwsze ich utwory, jakie zabrzmiały w schronie przy szkole podstawowej, w której razem pobierali nauki to już trzynastoletnia historia. Kilka lat eksperymentów i poszukiwań zaowocowało osiągnięciem czegoś, co zwłaszcza teraz tak rzadko można usłyszeć – swobodą przekazu oraz oryginalnymi i przemyślanymi kompozycjami. Spaces Faces zaskakują bogatą harmonią i niespotykaną melodyką, co nie oznacza, ze muzyka jest trudna w odbiorze czy też „przekombinowana”. Nie, ponieważ równowagę dla rozumu stanowi tu ogromny ładunek emocji, co odzwierciedla sie min. w energetycznej rytmice i improwizacjach. Obok brzmienia olbrzymią rolą grają teksty, których treść doskonale współgra z dźwiękiem. To właściwie opowieści, obserwacje innych i samych siebie, niekiedy pełne metafor, w innym przypadku mówiące wprost o sprawach bliskich każdemu z nas. Dlatego koncerty Spaces Faces to katharsis, święto zarówno dla publiczności jak i dla samych muzyków. Choć Zespół Głośników Wzmacniaczy i Mikrofonów nigdy nie wybierał drogi na skróty, podążał gdzieś po bocznych torach, krętymi ścieżkami, zawsze obok „topowych” zjawisk, to chyba właśnie swą odmiennością uzależnił od siebie setki fanów.

Teraz za sprawą pierwszego oficjalnego wydawnictwa ich grono na pewno sie powiększy. Jednak Spaces Faces nie planuje odpoczynku od nagrań. Już jesienią zespół wchodzi do studia by zarejestrować utwory na kolejny longplay. Wcześniej będzie można je usłyszeć „na żywo”, bo mimo pracy studyjnej muzycy nie zamierzają zaniedbać swoich fanów, których twarze rozpoznają na kolejnych koncertach.

Zobacz także:

Czwarta Łódzka Noc Muzyki (foto+wideo)

Muzyczne Dialogi na Piotrkowskiej (foto+wideo)

Trzecia Łódzka Noc Muzyki (foto+wideo)

Spaces Faces w ŚFK (foto)

Spaces Faces, Hoodhil i Ocean w Stereo Krogs (foto)

Lizard King Festival: Spaces Faces i Lemur Band (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
heads
Heads. i Vordemfall w Łodzi
Farben Lehre akustycznie w Łódzkim Domu Kultury
Dawid_Podsiadlo_FOTO_Lukasz_Zietek_78741
Red Bull Tour Bus: Dawid Podsiadło

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*