sorryempikMiniony piątek obfitował w spotkania z artystami, które zorganizował dla odwiedzających Manufakturę tamtejszy Empik. Wśród gości znalazła się m.in. grupa Sorry Boys, która odwiedziła łódzki kompleks handlowo-rozrywkowy, kilka godzin przed koncertem w klubie Improwizacja.

Sorry Boys powstał 2006 r. w Warszawie. Grupa została już doceniona zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2008 r. utwór „Winter” znalazł się na kompilacji Piotra Kaczkowskiego z cyklu minimax pl. W tym samym roku zespół Sorry Boys został wyłoniony przez brytyjskiego organizatora jako polski reprezentant na GBOB 2008, w którym wzięły udział zespoły z 30 krajów świata. Zespół zdobył statuetkę „Best New Band Poland”.

W 2009 r., decyzją kapituły PAM London, Sorry Boys otrzymał nagrodę „Największa Nadzieja 2009” w ramach PAM London Awards. W uzasadnieniu werdyktu czytamy: Grupa Sorry Boys została laureatem PAM AWARDS, gdyż jesteśmy przekonani, że indywidualny styl muzyczny zespołu w połączeniu charakterystycznym głosem wokalistki jest kluczem do sukcesu. Prace nad debiutanckim albumem trwały od lipca 2009 do marca 2010 r. Utwory zostały zmiksowane  przez Piotra Zygo w Izabelin Studio oraz Adama Toczko w Elektra Studio.
 

Płyta „Hard Working Classes”

„Hard Working Classes” to tytuł debiutanckiej, ale bardzo dojrzałej płyty zespołu Sorry Boys. Siła ich muzyki to hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie, a także zjawiskowy głos Izy Komoszyńskiej. Jak mówi sam zespół, ich album będzie pełen miłosnej pasji. To opowieść o emocjonalnie ciężkiej pracy, wkładanej w budowanie relacji. Warto wspomnieć, że Iza nie tylko śpiewa, ale jest też autorką wszystkich tekstów i współautorką wszystkich kompozycji. Zagrała także na instrumentach klawiszowych, perkusyjnych oraz na harmonijce ustnej.

Zobacz także:

Coma w Empik Manufaktura (foto)

City Bum Bum w Empik Manufaktura (foto)

Czesław Śpiewa w EMPIK Manufaktura – wywiad (foto+wideo)

Pectus w Empik Manufaktura (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF4282
Andrzej Kowalsky Band i Sugestia w Krańcoofce (foto)
YAPA 44 i 2/3 (foto)
DSCF6998
Lumumbowo Łowi Talenty (foto)
1 Komentarz
  • Karol
    25 grudnia 2011 at 17:03

    Cudowne 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*