soniamW czwartek, 7 grudnia po godz. 20 i 21:10 w Owocach i Warzywach rozpocznie się koncert Soniamiki. Wstęp wynosi 5 zł.

Soniamiki to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Gra ascetyczny, surowy pop, określany przez nią jako elektro-songwriting. Na koncertach występuje solo z gitarą basową i syntezatorem, czasem w towarzystwie perkusji, na której gra Łukasz Lach z L.Stadt. Albumy wydaje w berlińskiej wytwórni Moanin‘. Jej najnowszy album SNMK w Polsce dystrybuuje również niezależna wydawnictwo Qulturap.

Występowała na festiwalach w Polsce (m.in. Open’er 2010) i w Niemczech. Piosenka Wiem nie znalazła się na składance We are from Poland vol. 05, a klip do niej zakwalifikował się do pokazu videoartu podczas Crosstalk Videoart Festival w Budapeszcie.

Obecnie artystka promuje swój drugi album SNMK. Jej koncerty charakteryzują się niezwykłą atmosferą. Jej dziewczęca barwa głosu zestawiona z chłodnym sposobem przekazywania emocji i surowymi podkładami wprowadzają słuchacza po trochu w dekadencki, artystyczny, rozmarzony, a momentami hipnotyczny nastrój. Muzyce towarzyszy pokaz slajdów i krótkie historie opowiadane w przerwach między utworami. Emocje na płycie zbliżają do tego momentu, kiedy niewinność się kończy, musi się skończyć, a jeszcze chce się być dzieckiem. Do tego czasu, którego nie da się zapomnieć i do którego warto wracać, żeby pamiętać o marzeniach, żeby nie stracić kontaktu z samym sobą.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logo_Chemia_BIG
Chemia w Wytwórni
turbo_20101024_1520508178
Turbo w Luce
Koncerty w Łodzi w nadchodzących miesiącach

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*