W poniedziałek, 26 lutego o godz. 20 w Pop’n’Art wystąpi Soniamiki. Wstęp wynosi 20 zł.

Soniamiki to multiutalentowana artystka, która oferuje bajkowy synth pop w surowym wydaniu. Wokalistka wydała do tej pory trzy płyty: jedną w Niemczech, dwie w Polsce.

Swoje piosenki komponuje i gra przede wszystkim na gitarze basowej. W listopadzie 2009 roku nakładem berlińskiej wytwórni Moanin ukazał‚ się jej debiutancki, solowy album „7pm”. Soniamiki promowała materiał‚ koncertami w Niemczech ( Bielefeld, Liepzig, Berlin, Goerlitz i inne). Grała na festiwalu Opener 2010. Video do piosenki „wiem nie” zakwalifikowało się do pokazu videoartu w Budapeszcie crosstalk videoart festival w 2010 roku.

W 2011 roku ukazał‚ się prawdopodobnie pierwszy w Polsce interaktywny klip muzyczny promujący singiel Soniamiki Night is so safe.

W październiku w roku 2012 ukazał się drugi a w Polsce pierwszy album Soniamiki pod tytułem „SNMK”. Soniamiki jest też autorem okładki do tego albumu oraz autorem i często producentem własnych videoklipów do SNMK. Piosenki na snmk napisane są przez soniamiki. Sonia gra na basie i śpiewa. Na bębnach zagrał Łukasz Lach z zespołu L.Stadt. Soniamiki promowała album SNMK koncertami, udziałem na festiwalach w Polsce ( Męskie Granie
2013) i za granicą UTOPIA fest (USA, TEXAS) 2013.

Klip do piosenki „Fantazi” nominowany był do nagrody Carny Koń na miedzynarodowym festiwalu festiwalu Ars Indepentent 2017.
W kwietniu 2016 roku ukazał się trzeci solowy album Soniamiki „Federico”. Obraz do drugiego singla „BWA” był nominowany do nagrody Yach Film Festiwal w kategorii najlepsze zdjęcia,oficjalnie wyświetlany na 29th Girona Film Festival, Bucharest Short Cut Cine Fest oraz Los Angeles Cine Fest.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Sylwia Przybysz w Scenografii
KaeN w TU
ParkwayDrive_Photo_media
Kolejni artyści na OWF 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*