soniapiszepiosenkiTrasa koncertowa dwóch wyjątkowych polskich songwriterek. Na jednym koncercie w Owocach i Warzywach, 6  listopada od godz.1 0, wystąpią: Sonia Pisze Piosenki oraz Asia i Koty. Bilety kosztują 10 zł.

Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Razem z duetem Lilly Hates Roses koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival oraz Alter Fest. Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. 26 czerwca ukazała się jej debiutancka epka „Friends to lovers”. Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce. Singlowy kawałek „movie Qoutes” miał swą premierę w audycji Offensywa w Radiowej Trójce.

Pod nazwą Asia i Koty kryje się solowy projekt Joanny Kuźmy. Wokalistka wciela się w rolę singer/songwriterki, przywołując skojarzenia ze złotymi latami 60’. Akompaniując sobie na gitarze lub na pianinie śpiewa piękne, melodyjne i niezwykle smutne piosenki. Jej przejmujący głos i pełne emocji interpretacje nasuwają skojarzenia z takimi artystkami jak PJ Harvey, Tori Amos czy Cat Power. Hipnotyzujące songi Asi często opierają się zaledwie na kilku prostych akordach. Wystarczy jednak, by zaczęła śpiewać, a akompaniament (a w zasadzie całe otoczenie) przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Asia i Koty to muzyka skrajnie introwertyczna. Nie flirtuje z publicznością, nie kokietuje słuchaczy. Samoistnieje we własnym wszechświecie, do którego trzeba się wybrać osobiście.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
moon
The Moodswinger w New Yorku
malpaa
Rottenberg w Soda Underground
D13
Trzynasta w samo południe w Iron Horse

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*