Songwriter Łódź Festiwal: Women For Hire / Lepatriinu (foto)

RA2_9313W sobotę, 10 czerwca, odbyła się kolejna odsłona Songwriter Łódź Festival. Ze względów pogodowych koncerty przeniesiono z ulicy 6. sierpnia do przestrzeni przy Piotrkowskiej 87. Tym razem mogliśmy usłyszeć występy Women For Hire, z udziałem Sofii, a także Lepatriinu.

Women For Hire to wrocławski projekt założony przez braci producentów Mateusza i Krzysztofa Malart, w skład którego wchodzi również Sofii – Zofia Wypychowska. W kwietniu 2015 roku, po publikacji i pozytywnym odbiorze przez słuchaczy i media singli ”Time To Waste” i „Careless”, zespół otrzymał zaproszenie na festiwal Spring Break, gdzie zagrał swój pierwszy koncert. Utwory z epki WFH otrzymywały pozytywne recenzje m.in od Brand New Anthem, Music Is, Porcys, Outrave. „Time To Waste” dotarł do trzeciego miejsca listy Fresh Top 20 w radiu Planeta FM, a także prezentowany był przez Novikę oraz Dawida Podsiadło w ich autorskich audycjach w Czwórka. „Careless” znalazł się na albumie „Ram Cafe 10” przygotowanym przez szefa muzycznego wrocławskiego Radio RAM, Piotra Bartysia, oraz kompilacji „Odkryj”.

joomplu:125291

Lepatriinu jest wokalistką, autorką tekstów z Estonii. Urodziła się i dorastała w Tallinie. Śpiewa już dwie dekady, 13 lat gra na gitarze i pisze własną muzykę, a od niedawna dołączyła do swojego repertuaru elektroniczne bity. Teraz tworzy wyjątkowe muzyczne krajobrazy, łącząc prostotę i czystość muzyki akustycznej z nowopoznaną elektroniką. W tym roku wydała swoją pierwszą EP-kę.

/fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *