DSCF4741Kolejny koncert pod szyldem Songwriter Łódź Festiwal za nami. Tym razem woonerf na 6. sierpnia wypełniły dźwięki Korteza, który 1 sierpnia odwiedził nasze miasto.

Po godzinie 20 słychać było pierwsze dźwięki gitary artysty, który przyciągnął tłum słuchaczy, gromadzący się wokół zegara przy ul. 6 sierpnia. Ciepły głos oraz piękne teksty piosenek Korteza trafiły do serc przechodniów. Każdy z utworów, które wspaniale wkomponowywały się w sobotnio wieczorne spacery łodzian, zostały nagradzane gromkimi brawami.

Artysta kryjący się pseudonimem Kortez, zadebiutował całkiem niedawno utworem „Zostań”, który szybko trafił do serc słuchaczy. Mianem ojca chrzestnego jego rozwijającej się kariery określa się Piotra Stelmacha z radiowej Trójki, który rozpromował muzyka. W kwietniu została wydana pierwsze EP-ka Korteza pt. „Jazzboy Session”, na którym znalazły się utwory „Zostań”, „Joe” oraz „Co myślisz?”. Do tej pory zaliczył już m.in. występ na legendarnym Męskim Graniu.

Kolejny raz Korteza w naszym mieście posłuchać będzie można 5 września w ramach Trawników Kultury, a już za tydzień na Podwórcu Miejskim wystąpi Olivier Heim.

Zobacz także:

Songwriter Łódź Festiwal – Sasha Boole (foto)

Songwriter Łódź Festiwal – Moriah Woods (foto)

Songwriter Łódź Festiwal – Phillip Bracken (foto)

Songwriter Łódź Festiwal – Peter J. Birch (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pornografia w Woolturze (foto)
glowne_samba_geyer
Geyer Music Factory – Tradicuba (foto)
gmf20109
Geyer Music Factory – Gdańsk Philharmonic Brass (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*