DSCF4757W sobotni wieczór, 8 sierpnia Woonerf przy 6 sierpnia odwiedził Olivier Heim. Był to kolejny z koncertów w ramach Songwriter Łódź Festiwal. Po godzinie 20, sympatyczny blondyn z gitarą w dłoniach zasiadł pod zegarem u zbiegu Piotrkowskiej oraz 6. sierpnia. Był to Olivier Heim, młody muzyk, autor tekstów, gitarzysta, członek zespołu Anthony Chorale, a w przeszłości grupy Très.b. Jest to muzyk, można powiedzieć, międzynarodowy, bowiem urodził się w Stanach Zjednoczonych, dorastał w Holandii, zaś obecnie przebywa w Polsce.

Podczas występu muzyk nawiązywał z publicznością bardzo dobry kontakt. Jak wiadomo, język polski jest jednym z najtrudniejszych na świecie, jednak uczący się Heim mógł liczyć na wsparcie słuchaczy podczas rozmowy z nimi. Wykonawca opowiadał historie związane z poszczególnymi piosenkami, m.in. o niedawno nagranym teledysku do utworu „Far Apart” ze scenerią jeziora Wigry.

Olivier Heim żyje na co dzień w Warszawie. Grał na wielu koncertach oraz festiwalach na całym świecie, m.in. na Primavera Sound Festival, Liverpool Sound City, MIDEM, Reeperbahn Festival, The Great Escape, Europavox, Tallinn Music Week, w tym również w Polsce na Open’er Festival, Primavera, Off Festival, Męskie Granie, Jarocin Festival oraz Coke Live Music Festival.

Kolejny koncert w ramach Songwriter Łódź Festival już za tydzień w tym samym miejscu. Tym razem o 20 swój występ rozpocznie grupa Bisquit.

Zobacz także:

Songwriter Łódź Festiwal: Kortez (foto)

Songwriter Łódź Festiwal – Sasha Boole (foto)

Songwriter Łódź Festiwal – Moriah Woods (foto)

Songwriter Łódź Festiwal – Phillip Bracken (foto)

Songwriter Łódź Festiwal – Peter J. Birch (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
akurat_051
Juwenalia UŁ 2010 – koncerty dzień 2 (foto+wideo)
Urszula w Scenografii (foto)
kampdenny
KAMP! wracają z nową muzyką i teledyskiem! „DENY”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*