slf2016Plenerowe koncerty Skubasa i Izy Lach rozpoczną wiosenny sezon wydarzeń na ulicy Piotrkowskiej. Występom artystów towarzyszyć będzie premiera kolekcjonerskiej płyty winylowej oraz giełda wytwórni i sklepów płytowych. Całość stworzy całodzienną imprezę muzyczną, która odbędzie się 16 kwietnia u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Traugutta. Jej organizatorami są Łódzkie Centrum Wydarzeń, Stowarzyszenie Łódź Filmowa, sklep Skylark Records oraz Klub DOM.

Songwriter Łódź Festiwal 2016

Druga edycja Songwriter Łódź Festiwal zgromadzi ponad 50 artystów z kraju i zagranicy. Wśród nich znajdą się między innymi: Zabrocki, Zalef – Krzysztof Zalewski, Tom James, Lasse Matthiessen, Paula i Karol. W każdą sobotę o godzinie 20:00 pod zegarem na woonerfie (ul. 6 sierpnia) odbywać się będą dwa koncerty (support + gwiazda wieczoru). 16 kwietnia podczas tegorocznej inauguracji Songwriter Łódź Festiwalu zagrają Skubas i Iza Lach. Do dyspozycji widzów oddanych zostaną leżaki, a teren koncertu będzie zadaszony.

Iza Lach – łódzka wokalistka, zasłynęła współpracą ze Snoop Doggiem i nagraniem z tym raperem utworu „Set It Off”. Wydała już cztery płyty, a dwie kolejne są dostępne w Internecie. Jest jedną z niewielu polskich piosenkarek, które komponują, piszą teksty i produkują swoją muzykę.

Skubas – wokalista o bardzo charakterystycznej barwie głosu, znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Skubas otrzymał nominację do Fryderyków 2013 i 2014 w kategoriach „Debiut Roku”, „Płyta Roku” oraz „Utwór Roku” za single Linoskoczek i Nie mam dla ciebie miłości.

45 I 12: łódzka płyta winylowa

Dzień rozpoczęcia festiwalu songwriterów to także Record Store Day, czyli międzynarodowe święto niezależnych sklepów muzycznych i wytwórni. Z tej okazji wydany zostanie winylowy album. Na płycie znajdą się cztery utwory zarejestrowane w studio im. H. Debicha w Radiu Łódź. Będą to kompozycje: „Painkiller” Izy Lach, „Wait” grupy L.Stad, „Ludzie z Lodu” Korteza oraz kompozycja Rykardy Parasol „The Cloak Of Comedy”, nagrana z towarzyszeniem Meli Koteluk i Misi Furtak. Winyl sygnowany oficjalnym logo Record Store Day wytłoczony zostanie w 240 egzemplarzach i będzie dostępny tylko dla kolekcjonerów, którzy odwiedzą 16 kwietnia ulicę Piotrkowską. Otrzymają go także krytycy i dziennikarze muzyczni z całego kraju, słuchacze Muzo Fm oraz Internauci śledzący profile społecznościowe Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Winylowy swap i afterparty

Sobotnie koncerty oraz premierę płyty wzbogaci giełda sklepów i wytwórni muzycznych. Kilkanaście stoisk zostanie umieszczonych na ulicy Piotrkowskiej w okolicach skrzyżowania z ulicą 6 Sierpnia. Od godziny 14:00 miłośnicy płyt winylowych będą mogli kupić zarówno nowe, jak i używane wydawnictwa, a najlepsi klienci dostaną w prezencie łódzką płytę „45 I 12” wydaną z okazji Record Store Day. Impreza zakończy się nocnym afterparty w klubie DOM z udziałem Jacka Sienkiewicza, który jest najbardziej oryginalnym polskim artystą tworzącym elektroniczną muzykę opartą na klubowych rytmach.

Record Store Day

Record Store Day organizowany jest co roku, w trzecią sobotę kwietnia. Bierze w nim udział kilka tysięcy sklepów muzycznych i niezależnych wytwórni z całego świata. Jest to święto miłośników muzyki, artystów i sklepów, które są aktywne w lokalnych społecznościach.
Specjalnie z okazji Record Store Day wydawane są limitowane edycji płyt CD i winyli. W tym roku pojawią się między innymi albumy takich artystów jak: David Bowie, Florence and the Machine, Bob Dylan, Deftones, Outkast, Patti Smith, Death Cab for Cutie, The Flaming Lips.
 
Program Record Store Day & Songwriter Łódź Festiwal:

14:00 – 22:00 Winylowy swap + premiera płyty 45 I 12
20:00 – 22:00 Koncerty: Iza Lach, Skubas
22:00 – After Party // Jacek Sienkiewcz (klub DOM)

Koncerty w ramach Songwriter Łódź Festiwal 2016
Songwriter Łódź Festiwal potrwa od 16 kwietnia do 10 września. Do tej pory potwierdzono występy następujących artystów:

16.04 Skubas, Iza Lach
23.04 BAASCH
30.04 Zabrocki
07.05 Zalef – Krzysztof Zalewski
14.05 Tom James (Wielka Brytania)
21.05 Lasse Matthiessen (Dania)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Koncertowe lato w Aleksandrowie Łódzkim
lemonlovers
The Lemon Lovers w Żarty Żartami
sielska
Sielska w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*