rockowanieW piątek, 24 października o godz. 19 w Sali Kolumnowej (nr. 6) Łódzkiego Domu Kultury odbędzie się koncert rockowy w ramach Festiwalu Muzycznego Rockowanie. Wystąpią: Sweet Spot, Solution i Spaces Faces. Bilety kosztują 10 zł.

Zespół Sweet Spot powstał w 2013 roku z inicjatywy Nakiela i Chrisa. Każdy z nich inspiruje się bluesem, soulem i szeroko rozumianym funk’iem. Chcą kontynuować brzmienia lat 60 i 70, ale z nową energią i tym co w XXI wieku jest pozytywne.

Zespół Solution powstał w lutym 2012 roku w Łodzi. Ciekawe i niebanalne rytmicznie kompozycje uzupełnia charyzmatyczny wokal Damiana Oberle wyróżniającego się rzadko spotykaną osobowością sceniczną. Twórczość Solution bez wątpienia przypadnie do gustu słuchaczom poszukującym się z mocnymi riffami.
W styczniu 2014 przy współpracy z Dao Studio Adriana Janickiego zespół nagrał swoją pierwszą EP-kę „Nie patrząc wstecz” na której znalazły się 4 utwory.

Zespół Głośników Wzmacniaczy i Mikrofonów Spaces Faces po kilku latach eksperymentów i poszukiwań  osiągnął coś , co zwłaszcza teraz tak rzadko można usłyszeć – swobodę przekazu oraz oryginalne i przemyślane kompozycje. Utwory Spaces Faces zaskakują bogatą harmonią i niespotykaną melodyką, co nie oznacza, ze muzyka jest trudna w odbiorze czy też „przekombinowana”.  Obok brzmienia olbrzymią rolę grają teksty, których treść doskonale współgra z dźwiękiem. To właściwie opowieści, obserwacje innych i samych siebie, niekiedy pełne metafor, w innym przypadku mówiące wprost o sprawach bliskich każdemu z nas. Choć Zespół Głośników Wzmacniaczy i Mikrofonów nigdy nie wybierał drogi na skróty,  to chyba właśnie swą odmiennością uzależnił od siebie setki fanów. Teraz za sprawą pierwszego oficjalnego wydawnictwa ich grono na pewno się powiększy. Jednak Spaces Faces nie planuje odpoczynku od nagrań. Już jesienią zespół wchodzi do studia by zarejestrować utwory na kolejny longplay. Wcześniej będzie można je usłyszeć „na żywo”, bo mimo pracy studyjnej muzycy nie zamierzają zaniedbać swoich fanów, których twarze rozpoznają na kolejnych koncertach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
SE17_logo_net
Soundedit ’17 – Precyzyjnie o awangardzie
Lady_Pank
Lato Zet i Dwójki w Manufakturze
punk_not_zgred
Punk Not Zgred Fest w Dekompresji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*