Jola_Gzela_0122Wybitna solistka Teatru Muzycznego w Łodzi Jolanta Gzella odebrała z z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Odbyło się to 24 maja w Warszawie podczas uroczystości zorganizowanej przez Związek Artystów Scen Polskich z okazji Dnia Artysty Śpiewaka.

 
Jolanta Gzella jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie Zofii Stefańskiej. W swym rozległym repertuarze posiada dzieła operowe, operetkowe, z gatunku kameralistyki oraz muzyki oratoryjnej. Jest laureatką VIII Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi, Ogólnopolskiego Konkursu im. K.Szymanowskiego w Łodzi oraz uczestniczką wielu prestiżowych festiwali (m.in. Festiwalu Operowego w Bydgoszczy, w Kamieniu Pomorskim, im. Kiepury w Krynicy). Odtwarzała wiele pierwszoplanowych ról na scenach teatrów operowych w kraju oraz podczas zagranicznych tourne. Kreacją, która przyniosła jej szczególne uznanie krytyki była rola Przeoryszy w polskim prawykonaniu „Dialogów Karmelitanek” F.Poulenca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Związana była z Operą i Operetką w Szczecinie, współpracowała z zespołami filharmonicznymi w Łodzi, Częstochowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Białymstoku. Obecnie jest solistką Teatru Muzycznego w Łodzi współpracując z Teatrem Wielkim w Łodzi i Operą Nova w Bydgoszczy. Jolanta Gzella działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną w łódzkiej Akademii Muzycznej.

andrzej.fogiel2

 
Wybitny solista-śpiewak Andrzej Fogiel otrzymał 24 maja statuetkę ARIONA z okazji święta Dnia Artysty Śpiewaka. Wieloletniego artystę Teatry Muzycznego w Łodzi uhonorowała w ten sposób Sekcja Teatrów Muzycznych Opery, Operetki, Baletu i Musicalu Związku Artystów Scen Polskich. Uroczyste wręczenie tej najwyższej nagrody za wybitne osiągnięcia artystyczne odbyło się w siedzibie ZASP w Warszawie.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
M._Niewiadomski
Mirosław Niewiadomski – Od Kalmana do Bocellego
IMG_8571
Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili w Teatrze Wielkim (foto)
IMG_4399
Letnia Scena Forum: Ach Panie, Panowie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*