animacjaW sobotę, 16 listopada, o godzinie 18 Kino Se-ma-for  zaprasza na bezpłatny seans – prawdziwą, filmową podróż. Podczas dwugodzinnej projekcji widzowie będą mogli „wpaść” z krótką wizytą do USA, Rosji, Portugalii, a nawet Egiptu. Wieczór wypełnią projekcje wyselekcjonowane wprawnym okiem specjalistów ASIFA oraz animacyjne ciekawostki z 4. Se-ma-for Film Festivalu. Wstęp jest bezpłatny.

ASIFA to międzynarodowa sieć łącząca profesjonalistów powiązanych z animacją  z całego świata. To niemal 30 punktów, w których tworzy się i promuje najlepsze animacje. Te animacje co rok odbywają swoiste tournée przez cały glob, z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji.  Spośród proponowanych w tym roku przez ASIFA projekcji wybrano sety filmowe ASIFA Central – z Ameryki Środowo – Zachodniej, ASIFA Atlanta i ASIFA Rosja.

Wśród projekcji znajdą się animacje niezwykłe zarówno pod względem użytych technik i materiałów, jak też poruszanej tematyki. Jest więc historia afrykańskiego chłopca, którzy otrzymuje w liście płatek śniegu („Snowflake”), jak i zaanimowana z użyciem 250 rzeźbionych dyń historia smutków i radości haloweenowego „Jacka” („Herman Blue: The Pumpkin Comic”).  Po raz pierwszy w tym roku pojawią się również animacje profesjonalne,  laureaci Portuguese Animation Award.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
400
Rusza trzecia edycja Akademii Polskiego Filmu w Łodzi
Światowy Dzień Misia
enemef27
ENEMEF: Najlepsze Polskie Filmy Sezonu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*