DSC05776W środę, 7 marca w Owocach i Warzywach zagrał Snorri Helgason. Islandzki artysta promował swój najnowszy album Winter Sun.

Snorri Helgason ma 27 lat. Od dekady występuje z gitarą na scenach całej Europy. W dorobku Islandczyka są dwa albumy: I’m Gonna Put My Name On Your Door oraz Winter Sun, nagrany z Sindri Már Sigfússonem, znanym z projektów Seabear i Sin Fang, który do sklepów trafił ubiegłego lata. Chwilę po wydaniu został najlepiej sprzedającym się albumem w notowaniu gogoyoko.com. Poprzednia płyta Snorriego również znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Muzyk minionej wiosny zagrał podczas krakowskich juwenaliów w towarzystwie takich grup jak Muchy, Fisz Emade Tworzywo, Don’t Ask Smingus, Tres B i The Washing Machine. Wiem, co znaczy „Nie” i „Tak”. Po islandzku „Takk” znaczy „Dziękuję”, więc łatwo zapamiętać. Ale pierwsze polskie słowo, jakie poznałem to „piwo” – śmiał się podczas wywiadu udzielanemu portalowi „Muzyka Islandzka”. W rozmowie dla portalu „Students” przyznał: Czuję, że jest sporo wspólnych punktów w twórczości mojej i chociażby Neila Younga czy Paula Simona. To pokazuje, jaką muzykę prezentuje Snorri. Utwory śpiewa zarówno po angielsku, jak i po islandzku.

/ fot. Małgorzata Wójciak – malgorzatawojciak.blogspot.com

Zobacz także:

Phia, Owls of the Swamp i Myrra Ros w FabrySTREFIE (foto)

SelFbrush w FabrySTREFIE (foto)

Annalena Bludau w Owocach i Warzywach (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_3000
European Jazz Ensemble w Wytwórni (foto)
IMG_1624
Marcin Witkowski – BassKwadrans live w Z innej beczki (foto)
DSC_4359
Jerzy Małek Group w Szafie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*