Po długim czasie zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polaków w dążeniach do wolności – nasz kraj odzyskał niepodległość. Co roku 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy odrodzone państwo. Świętując 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, postanowiliśmy zwrócić uwagę także na ekonomiczny aspekt przemian, które nastąpiły w naszym kraju.

Podczas konferencji Niepodległa 4.0 w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej organizatorzy przyjrzą się historii polskiej gospodarki od roku 1918 aż do dziś, opisując śmiałe plany ekonomiczne II Rzeczpospolitej i trudny okres komunizmu aż do odrodzenia polskiej przedsiębiorczości po 1989 roku. Pokażą najmocniejsze branże współczesnej Polski i naszą drogę do przemysłu 4.0. Zaprezentują też najciekawsze polskie startupy.

Zaproponują też koncert plenerowy Smolika, który wystąpi z angielskim wokalistą – Kevem Foxem, który będzie zwieńczeniem wydarzenia. Smolik to jeden z najbardziej wszechstronnych i utytułowanych polskich artystów, laureata sześciu nagród „Fryderyka”, współpracującego między innymi z zespołem Wilki, Marylą Rodowicz, Kayah i Katarzyną Nosowską. Zapraszamy w czwartek 20 września na godz. 19.30.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ras_Luta_archiwum_artysty
Ras Luta w DOMu
letniekoncerty
Letnie Koncerty w Altanie
39091704
Lord & the Liar w 6. dzielnicy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*