DSCF4084W środę – 9 września w klubie Krańcoofka mieszczącym się w przy ul. Piotrkowskiej 29 w Łodzi odbył się koncert nowojorskiej grupy Smif-N-Wessun, którą reprezentuje dwóch raperów – Tek & Steele.

Na supporcie wystąpił zasłużony reprezentant łódzkiej sceny podziemnej – Hryta. Dla tych, co nie wiedzą, raper nagrywał między innymi z jednym z najważniejszych wykonawców muzyki rap w Polsce, czyli z O.S.T.R. Kolejnym artystą supportującym był uznany warszawski MC – B.R.O., który w ostatnim czasie cieszy się olbrzymią popularnością. Pomimo młodego wieku B.R.O. ma idealnie opanowaną technikę rymowania, profesjonalnie złożone teksty, a jego flow podoba się wielu młodym słuchaczom.

Po naprawdę udanych występach Hryty i B.R.O. na scenę wkroczyli Tek & Steele. Koncert rozpoczął się utworami z legalnego debiutu grupy – „Dah Shinin’”. To, co zrobiło największe wrażenie, to kontakt Nowojorczyków z publicznością. Raperzy rymowali zarówno na scenie, jak i poza nią. Zapraszali fanów na podium w celu wspólnego wykonania kawałka. Podejmowali rozmowy ze zgromadzonymi osobami i sprawiali wrażenie bardzo otwartych i ciekawych na Łódź.

joomplu:97347

Koncert Smif-N-Wessun trwał około 75 minut. Na sam koniec duet przygotował hołd dla zmarłych raperów, w tym dla swojego przyjaciela – Sean’a Price’a, który opuścił nas kilka dni temu. Był to zdecydowanie najlepszy moment całej imprezy.

Słowa uznania należą się także organizatorom wydarzenia. Zadbali o to, aby napoje były dobrze schłodzone, miejsce pod sceną zabezpieczone, a stoliki i krzesła rozstawione tak, aby zgromadzeni mogli swobodnie przemieszczać się pod sceną, nikomu przy tym nie przeszkadzając.

Pub Krańcoofka staje się powoli kolebką światowego hip-hopu. Całkiem niedawno mogliśmy zobaczyć tam inną nowojorską legendę – rapera Afu-Ra. Ponadto lokal miał okazję gościć takich polskich wykonawców, jak Sarius, wyżej wspomniany B.R.O. i Dwa Sławy. Z pewnych źródeł wiem, że jeszcze w tym roku uświadczymy kilku hip-hopowych niespodzianek.

Zobacz także:

Afu-Ra w Krańcoofce (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMGP8993
Targowa Street Film&Music Festival 2011 – dzień drugi (foto)
2015-12-01_19-56-06
Nowe Sytuacje w Wytwórni (foto)
05072012_168
LDZ Alternatywa: Fisz Emade Tworzywo (foto+wideo)
1 Komentarz
  • nastka
    10 września 2015 at 21:04

    nie tylko oni grali na supporcie pajace

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*