Nowa premiera Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych z udziałem Jadwigi Jankowskiej – Cieślak!!

Laureatka Złotej Palmy w Cannes, mistrzyni psychologicznego portretowania postaci, aktorka teatralna i filmowa wystąpi w „Śmierci Wenecji” w reżyserii Marcina Brzozowskiego i Wacława Mikłaszewskiego.

Tekst T. Manna stanie się podstawą dla spektaklu, który będzie prezentowany online. Materiał będzie kręcony nad morzem we wrześniu, a premiera odbędzie się 20.10.2020. 

Inspirowana motywami „Śmierci w Wenecji” T. Manna impresja filmowa mówi o niezmiennej i niepodlegającej zmianom cywilizacyjnym/technologicznym potrzebie spotkania i fascynacji drugim człowiekiem.

Obraz pokazuje wyobcowanie i pozorną bezsilność bohaterów żyjących w świecie zdominowanym przez kult ciała i relacje oparte na powierzchownym kontakcie, zredukowanym do internetowego transferu obrazów z dźwiękiem. Ta krótka opowieść o wciąż tlącej się w człowieku pasji, jego czułości względem innych, miłości do przyrody i piękna jest refleksją nad możliwymi dzisiaj międzypokoleniowymi transferami perspektyw i sposobów widzenia oraz słyszenia świata.  Droga w stronę ciszy, uspokojenia i morza, w którym odbijają się pragnienia i obrazy przywołujące piękno zaklęte w architekturze, historii i genius loci Wenecji.

Czym dla każdego z bohaterów będzie jego „bardzo dobrze obrany cel podróży”?

OBSADA:

Jadwiga Jankowska- Cieślak/Antonina Brzozowska/ Grzegorz Mikołajczyk/

REALIZACJA:

Marcin Brzozowski/ Wacław Mikłaszewski

PREMIERA 20.10.2020

Projekt powstaje dzięki dofinansowaniu projektu Redukcje.pl przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci”.

Akademicki Ośrodek Inicjatyw w ramach projekty już od lipca prezentuje unikatowe i oryginalne wydarzenia, których tematem jest redukcja.

Pomysł Redukcje.pl jest w całości przeznaczony dla Internetu. Realizowany jest technikami dla niego właściwymi przy udziale artystów operatorów/montażystów i grafików stanowi próbę odnalezienia się teatru na pograniczu sztuki video performancu, filmu i animacji.

Wszystkie wydarzenia można zobaczyć i są dostępne na kanale YouTube ( Scena Tańca AOIA), na Facebooku (www.facebook.com/aoia.lodz oraz www.facebook.com/STAOIA) oraz na stronie www.aoia.pl

Do tej pory powstały:

Wirtualna Scena Tańca – cykl spotkań i rozmów na temat spektakli teatrów tańca wraz z prezentacjami ( ukazujące się w soboty). Wywiady z przedstawicielami szeroko pojętej sztuki tańca ( transmitowane w czwartki). Kuratorem tych wydarzeń jest Michał Ratajski. http://www.aoia.pl/

Redukcje. kino – autorskie wykłady Marioli Wiktor o kinie światowej alternatywy. http://www.aoia.pl/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
animrumru
Kabaret Ani Mru-Mru w Teatrze im. Jaracza
Lithos w Akademii Muzycznej
191
szwalnia.DOK – weekend szósty

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*