glowne_slava

Wczoraj goście ósmej edycji Fashion Week mogli podziwiać pokaz otwarcia, na którym zaprezentowano najnowszą kolekcję ikony rosyjskiej mody – Slavy Zaitseva.

Jesienno-zimowa kolekcja, prezentowana na najważniejszym obecnie polskim wybiegu, to kompilacja stylu klasycznego i niezwykle barwnych elementów folklorystycznych uwydatnionych zarówno w doborze barw, jak i krojach. Sam Zaitsev, jak twierdzi, stara się inspirować modą lat 60-tych. Wzory ludowe wkomponowane zostały w stroje zarówno wieczorowe, jak i codzienne.

Slava Zaitsev przyjechał do Łodzi na zaproszenie UMŁ. Projektant pochodzi z Iwanowa, miasta partnerskiego Łodzi. Od 1996 roku pełni funkcję prezydenta Domu Mody w Moskwie.

Jego kolekcje były pokazywane w Tokio, Nowym Jorku, Paryżu, Pradze i w wielu innych miastach na świecie. Zaitsev jest organizatorem konkursów m.in. dla młodych projektantów „Ekzersis” czy „Złota Igła”. Projektant, poza modą tworzy także w wielu innych dziedzinach, takich jak malarstwo czy grafika. Wśrod wielu znamienitych nagród, moze pochwalić się prezydenckim odznaczeniem Narodowego Artysty Rosji.

Na pozostałe pokazy Designer Avenue zapraszamy w dniach 18–21.04.2013, ŁSSE, ul. Tymienieckiego 22/24!

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!

Więcej zdjęć wkrótce!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zlotanitka13
Złota Nitka 2015 – informacje
IMG_4300
Z nici Ariadny. Czwarta edycja (foto)
pllakat
Pokaz Mody Designers Attack Politechnika Łódzka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*