slamW piątek, 23 marca o godz. 20 w Żarty Żartami rozpocznie się kolejny slam poetycki. Po nim after – Impreza dla ludzi którym się nie udało. W trakcie slamu można kupić książki poetyckie i inne wydawnictwa Domu Literatury w Łodzi. Wstęp wolny.

Slam poetycki to połączenie twórczości literackiej, aktorskiego performance’u i spontanicznej zabawy z udziałem publiczności. W slamie może wziąć udział każdy – poeci, performerzy, stand – uperzy, ludzie z zamiłowaniem do kabaretu i teatru, hip hopu. Każdy ma kilka minut na zaprezentowanie swojego utworu przed publicznością. Liczy się różnorodność i dobra zabawa!

Slam zostanie rozegrany w systemie pucharowym. Każdy z występujących ma do wykorzystania taką samą liczbę minut w każdej rundzie: 1 i 2 runda – 2 minuty, półfinał – 3 minuty, finał – 5 minut. To PUBLICZNOŚĆ decyduje, kto przejdzie do następnej rundy. Wszystkie chwyty dozwolone, żeby uwieść publiczność: można używać rekwizytów, przebierać się etc. Prezentujemy jedynie własną twórczość.

Slam poprowadzi Zuzanna Szmidt – Ze SLAMem poetyckim związana od siedmiu lat. Wzięła udział w Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (Poznań, 2016). Od grudnia 2015 roku koordynuje projekt Tupot Poetycki który jest comiesięcznym cyklem o pod-nazwie „SLAM oraz instalacja słowno – muzyczna” odbywającym się w klubie MÓZG, który z kolei generuje współpracę z wieloma artystami. Jakiś czas temu znajomy powiedział jej, że ma oniryczne spojrzenie spod półprzymkniętych powiek i wygląda jakby patrzyła ze snu. W życiu najbardziej szuka miejsc i ludzi.

Nagrody:
Zwycięzca otrzymuje 200 zł + zawartość puszki
Nagroda Domu Literatury za II miejsce – 100 zł + zestaw książek poetyckich Domu Literatury + niespodzianka
Nagroda pocieszenia w postaci bonu o wartości 50 zł do wykorzystania na barze w dniu imprezy oraz zaproszenia na wybrane imprezy/koncerty
Nagroda pocieszenia Domu Literatury – zestaw książek poetyckich Domu Literatury + niespodzianka
Dla wszystkich występujących przez cały wieczór piwo z kija (Holba i Litovel) oraz Perła za 5 zł

Zgłoszenia: Liczba miejsc ograniczona – zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową [zarty.klub @gmail.com] do końca dnia 22.03 oraz pół godziny przed slamem, jeśli będą jeszcze wolne miejsca.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie z Moniką Sznajderman
varga
Kawiarnia Literacka: Krzysztof Varga
ksiegozbior2
KsięgoZbiór 2

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*