Śladami historii Łodzi i jej mieszkańców – mobilnie

ŚLADAMI HISTORII ŁODZI to narzędzie w formie aplikacji dedykowanej urządzeniom mobilnym (smartfon, tablet) z dostępem do internetu, które można bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Użytkownicy otrzymają, dzięki  niej, możliwość zwiedzania w prostej i atrakcyjnej formie wystaw dostępnych w filiach Muzeum Tradycji Niepodległościowej w Łodzi – Stacji Radegast i Kuźni Romów.

Link do pobrania aplikacji: klik

Aplikacja działa z pomocą specjalnych kodów, po zeskanowaniu których zwiedzający będzie mógł wysłuchać i niekiedy obejrzeć materiały dotyczące danych punktów wystawy. Materiały będą dostępne dla zwiedzających w języku polskim i angielskim oraz w wersji z napisami jako opcji  ułatwiającej korzystanie z niej osobom z niepełnosprawnościami. Aplikacja oferuje możliwość zmiany opcji widoczności poprzez zwiększenie kontrastu i wielkości liter. Dodatkowo materiały dźwiękowe posiadają opcję wyświetlania napisów.

Aplikacja dedykowana jest wszystkim zainteresowanym odkrywaniem niezwykle bogatej i różnorodnej historii ziemi łódzkiej. Charakterystyka projektowanego narzędzia jest bardzo egalitarna i sprzyja używaniu go bez względu na wiek, płeć a dodatkowo umożliwi dostęp do oferty Muzeum osobom  z niepełnosprawnościami.

O poprawność historyczną i merytoryczną zadbali przedstawiciele Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, które jest partnerem aplikacji. Materiały w postaci zdjęć archiwalnych udostępniło Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz Archiwum Państwowe w Łodzi. Aplikacja ŚLADAMI HISTORII ŁODZI powstała dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Fundacja Free Mind jest organizacją, która istnieje w przestrzeni kulturalnej Miasta i kraju od ponad 10 lat. W swojej historii oprócz udziału w szeregu mniejszych projektów (jak promocje książek młodych autorów, prac plastycznych), licznych wydarzeń artystycznych (pikniki, performance, koncerty, wystawy, warsztaty) realizuje też duże, masowe wydarzenia kulturalne w Łodzi, regionie i kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *