037subasW czwartek, 4 grudnia W Scenografii zorganizowano koncert Skubasa. Impreza odbyła się z okazji wydania we wrześni br.jego drugiej płyty zatytułowanej „Brzask”.

Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange, Jarocin) Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych.

Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku – wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.

joomplu:83469

Najnowszy album Skubasa zdobi wyjątkowa oprawa graficzna. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, Skubas zaprosił do współpracy Przemka „Sainera” Blejzyka, który ma już mocno ugruntowaną pozycję w polskim Street Art’cie. Spod jego ręki wyszedł charakterny jastrząb, będący symbolem najnowszego krążka Skubasa.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Smolik w Wytwórni (foto)

Skubas w Scenografii (foto)

– Pamięci Bogusława Meca w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pg_luxtorpeda_17_6147
Luxtorpeda w Dekompresji (foto)
DSC_6327
GMF 2016: Trebunie Tutki (foto)
DSC_0158
Plastry Jazzowe 2014: Letnia Akademia Jazzu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*