SKR_9637_zmien_rozmiar_zmien_rozmiarW Atlas Arenie Skra Bełchatów pokonała rumuński zespół Tomis Constanta w trzech setach i tym samym zapewniła sobie awans do dalszej fazy rozgrywek jeszcze przed ostatnią rundą fazy grupowej.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównanie i aż do samego końca żaden zespół nie odskoczył na większe niż dwupunktowe prowadzenie. Raz należało do Skry, a raz do Tomisu ponieważ oba zespoły tak jak szybko zdobywały prowadzenie tak samo szybko je traciły. Większych emocji nie było nawet w końcówce partii gdy wahały się losy zwycięstwa. Gdy Winiarski swoją zagrywką utrudnił rywalom przyjęcie i Skra wygrała dłuższe rozegranie wydawało się że bełchatowianie popłyną na fali radości zdobywając więcej punktów jednak siatkarze z Rumunii sprawy nie ułatwili i skutecznie utrudniali grę gospodarzom. Gra dalej toczyła się punkt za punkt i dopiero gdy blok Bąkiewicza dał jego zespołowi 23 punkt, a goście zepsuli zagrywkę Skra postawiła kropkę nad „i” kończąc seta 25:23.

Punktowy przebieg seta: 1:0, 2:2, 3:3, 6:4, 8:6, 10:10, 12:12, 14:16, 17:17, 21:21, 23:21, 25:23.

Drugą partię lepiej rozpoczęli bełchatowianie już od pierwszych akcji odskakują na trzypunktowe prowadzenie, jednak równie szybko i bardzo łatwo je roztrwonili a dalsza rozgrywka wyglądała podobnie jak w pierwszym secie. Zespoły grały punkt za punkt, a na drugiej przerwie technicznej prowadziła Skra 16:14. Dopiero po wznowieniu gry to bełchatowianie przejęli inicjatywę i po chwili na tablicy wyników widniało 20:15 i tym razem wygrana seta rozstrzygnęła się szybciej niż w jego końcówce. Rywale robili coraz więcej błędów, Winiarski obijał blok Tomisu, a partię rozstrzygnął na korzyść Skry udany blok bełchatowian.

Punktowy przebieg seta: 3:0, 5:2, 7:6, 11:10, 15:14, 20:15, 22:18, 24:20, 25:21.

Trzeci set pewnie rozpoczęli gospodarze którzy zdominowali rywala i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 8:3, a na drugą – 16:6! Trener Tomisu Constanta próbował ratować sytuację zmianami jednak nie wniosły one niczego nowego do gry, a Skra z każdą akcją pewnie przybliżała się do zwycięstwa. W ostatniej partii meczu Skra najzwyczajniej rozgromiła Tomis, który popełniając błąd podarował ostatni punkt gospodarzom kończąc seta 25:11!

Punktowy przebieg seta: 4:0, 5:2, 8:3, 14:4, 20:8, 23:9, 24:10, 25:11.

Skra Bełchatów – Tomis Constanta 3:0 (25:23, 25:21, 25:11)