redbullW Łodzi odbędzie się trzecia edycja kultowych zawodów Red Bull Skim It! 23 sierpnia skimboardziści przyjadą do łódzkiej Manufaktury, by rywalizować o miano najlepszego miejskiego surfera. Długie slajdy oraz ekstremalne ewolucje wykonywane w powietrzu zagwarantują moc emocji!

Skimboarding jest młodą dyscypliną sportową, która wyrosła na bazie surfing oraz deskorolki. Na specjalnie przygotowanym wodnym torze sportowcy ślizgają się na deskach imitując pływanie na fali. Dodatkowo na torze znajdują się przeszkody umożliwiające wykonywanie technicznych trików. Podczas Red Bull Skim It zostaną rozegrane trzy konkurencje – Kobiety, Amatorzy oraz Profesjonaliści.

Również jak rok temu turniej odbędzie się w niecodziennej i oryginalnej formule. Podczas eliminacji zawodnicy w kategorii Profesjonalista, będą walczyć na zasadach „jeden na jeden”. Finał odbędzie się w oparciu o zasady przeniesione z deskorolkowej wersji gry „skate”. Zawodnicy będą zadawać sobie wzajemnie triki, w momencie nieudanej próby zawodnik otrzyma określoną literę słowa SKIM IT. W momencie uzbierania liter z całego zwrotu słownego, sportowiec odpada.

PLAN ZAWODÓW
10:00-12:00 Trening
12:00-13:00 Eliminacje w kategorii Amatorzy
13:00-14:00 Eliminacje w kategorii Profesjonaliści
14:00-14:30 Wolna sesja – Kobiety
14:30-15:00 Finały w kategorii Amatorzy
15:00-15:40 Półfinały w kategorii Profesjonaliści
15:40-16:00 Marshmallow Girls Contest
16:00-17:00 Finały Red Bull Skim It
17:00-18:00 Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie zawodów

Dla najlepszych skimboardzistów przewidziane są atrakcyjne nagrody od sponsorów: Mr. Gugu & Miss Go, Świnie, Marshmallow, Seventyone, Blackdots, Voodpecker oraz Vans. Tor do skimboardu będzie dostępny bezpłatnie od 20 do 24 sierpnia. Dla wszystkich chętnych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z wodnym sportem przewidziana jest darmowa nauka pływania z instruktorem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targiedukacyjne
XVIII Łódzkie Targi Edukacyjne
dnikariery
Dni Kariery 2016
miastograf_logo
Rusza IV edycja Festiwalu Miastograf

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*