DSC_0080Zespół, który dwa lata temu przebojem wbił się na łódzką a z czasem ogólnopolską scenę muzyczną, po przerwie w koncertowaniu poświęconej na pracę w studio wraca do regularnego występowania i znów zaskakuje niesztampowymi sposobami na autopromocję.

Kilkanaście dni po premierze białego winyla NOJS wydanego dzięki fanom za pośrednictwem serwisu Megatotal.pl, zespół Sjón zaprosił łodzian na dwa koncerty. W dniu rozpoczęcia zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi na miejsce występu muzycy wybrali najbardziej zimowy z obiektów sportowych. W hali MOSIR’u czyli na łódzkim lodowisku Bombonierka muzycy wystąpili w pierwszym takim koncercie na świecie. Nie dość, że odbył się w specyficznym miejscu to przeprowadzony został w systemie Silent Disco, czym zajęła się najdłużej prowadząca tego typu działalność grupa w Polsce.

Po pierwszym z występów po minie chłopaków z zespołu Sjón wydawać by się mogło, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Podwójnie zmotywowani, drugi koncert zagrali na miarę oczekiwań fanów. Osoby które zdecydowały się na wypożyczenie słuchawek z pewnością nie pożałowały. Nieco zakłopotani mogli wydawać się ludzie mijani przez śpiewających uczestników koncertów. Ci drudzy mogli usłyszeć jedynie donośny i charakterystyczny wokal Kacpra Kaczmarka, leadera grupy, który przebijał się przez szum lodowiska.

joomplu:66725

Muzycy zaprezentowali materiał z nadchodzącej płyty, której premiery możemy spodziewać się na wiosnę. Widać że pobyt w studio nie wpłynął negatywnie na ich koncertową formę i mimo niecodziennych warunków w jakich przyszło im grać, muzycy wykazali się ogromnym obyciem ze sceną i wzajemnym zrozumieniem.

Mimo że temperatura na lodowisku nie przekraczała 10 stopni, osobom, które miały na sobie słuchawki z pewnością nie było zimno. Chłopcy nie chcieli zdradzić co teraz szykują dla fanów. Zapewnili jednak, że mają mnóstwo niebanalnych pomysłów i że to dopiero początek niespodzianek. Warto więc śledzić fanpage muzyków by nie przegapić kolejnych.

/fot. Sandra Sýgur

Zobacz także:

Już nie żyjesz i Sjón w Jazzdze (foto+wideo)

Sjón i Clock Machine w Lizard King (foto)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
022alles
Kevlar i Alles zagrali w DOMu (foto)
Gregorian-3233
Gregorian w Wytwórni (foto)
juwenalia2010lodz
Juwenalia 2010 w Łodzi – Stwórz juwenaliową piosenkę

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*