Kacper_KaczmarekIstniejący od niespełna roku łódzki zespół Sjón, który kusi multigatunkowymi kompozycjami, hipnotyzuje subtelnym brzmieniem pianina, wbija w ziemię zadziornymi gitarowymi riffami i przyciąga przejmującym wokalem, powoli pnie się na coraz wyższe szczeble muzycznej kariery. Kilka dni temu wrócił z Gdyni, gdzie wystąpił na tegorocznej edycji Heineken Open’er Festival.

Występ na Open’erze był najważniejszym koncertem w dotychczasowej karierze Sjón i spełnieniem muzycznych marzeń członków grupy. Jak doszło do tego, że łódzki zespół, bez żadnego wydawnictwa na koncie znalazł się w line-upie tegorocznej edycji jednego z najważniejszych polskich festiwali muzycznych? „W lutym wysłaliśmy zgłoszeniowy box do AlterArtu, wykonany przez naszego grafika – Sandrę Sygur. Box zawierał oprócz naszych nagrań, także serię artworków, co tworzyło oryginalne i przyciągające oko połączenie. Od tamtego czasu robiliśmy swoje, grając mnóstwo koncertów i pełni nadziei czekaliśmy na pozytywną odpowiedź od AlterArtu. W końcu, na dwa tygodnie przed festiwalem, dostaliśmy mail z tą wspaniałą informacją.”

ulotki

Mimo niesprzyjającej pogody i problemów z dotarciem do Gdyni, zespół z festiwalu wrócił zadowolony: „Nasze auto dwa razy stanęło na autostradzie i część z nas musiała jechać dalej stopem. W końcu jednak udało nam się dotrzeć na miejsce „w trzech częściach”, na pięć minut przed wyznaczonym czasem. Mimo iż pogoda nie dopisała, na nasz występ przyszły setki osób, które nie dość, że nie wyszły po kilku numerach, to jeszcze w świetnych nastrojach bawiły się do końca. Z pewnością to także zasługa ulotek, które rozdawaliśmy tuż przed koncertem, na terenie całego festiwalu.”

Sjón na tegorocznej edycji Open’era zaprezentował się na Talents Stage. Jeśli kariera zespołu będzie się rozwijać w takim tempie, jak dotychczas, z pewnością już niedługo zobaczymy ich w roli jednego z polskich headlinerów tego muzycznego święta.

Zobacz także:

Łódzcy artyści na zamknięciu Se-Ma-Fora

Kamp! i Sjón zagrali podczas Otwartej Wystawy

W ogniu pytań: Kacper Kaczmarek (Sjón)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0031
Lasse Matthiessen i Halla Norðfjörð w Domu literatury (foto)
1211_136
Spanish Dracula w Klubie Wytwórnia (foto)
IMG_8219
Łódź Miłości w Centrum Dialogu (foto)
2 komentarze
  • Pleader
    12 lipca 2012 at 20:34

    Björk była pierwszą islandzką wokalistką, która wybiła się na cały świat. Wszystko przed wami! Trzeba obalić zakurzony stereotyp, że polskie zespoły zostają w Polsce. Powodzenia!

  • Marcin
    12 lipca 2012 at 19:58

    Jeden z najlepszych koncertów Openera. Pomysł z ulotkami mega i naprawdę dali czadu.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*