siostratwojejsiostrySiostra twojej siostry to najnowszy film reżyserki, aktorki i scenarzystki, Lynn Shelton. W jednej z głównych ról  występuje Emily Blunt, prześliczna gwiazda znana m.in. z filmów Diabeł ubiera się u Prady i Władcy umysłów.

Fabuła tej opowieści jest dość prosta. Jack (Mark Duplass) od roku nie może otrząsnąć się po śmierci swojego brata, Toma. Jego przyjaciółka Iris (Blunt) proponuje, żeby spędził kilka dni w domu letniskowym jej ojca i zastanowił się nad swoim życiem.

– Jeśli nie wrócę za tydzień przywieź żyletki i dezodorant – kwituje na pożegnanie chłopak. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że w domu zamieszkuje jeszcze siostra Iris – Hannah (Rosemarie DeWitt). I w ten sposób spotyka się więc dwoje „na rozdrożu”. On – szukający sensu życia, ona – świeżo po rozpadzie siedmioletniego związku. Przy butelce tequili dywagują nad swoim „być albo nie być”…

– Jeśli chcesz wydostać się z klatki, zacznij od steku – mówi Jack do Hannah, która jest weganką. Wspólna sielanka jednak kończy się gdy przyjeżdża Iris. Cała trójka zostaje niejako skazana na spędzenie razem kilku dni w domku na odludziu.

Siostra twojej siostry to historia o tym jak cienka granica jest od przyjaźni do miłości dwojga ludzi – Jacka i Iris. Opowieść o skrywanych uczuciach, trudnej siostrzanej miłości. Zazdrości i rywalizacji o mężczyznę. Dodatkowo piękne zdjęcia przyrody autorstwa Benjamina Kasulke. Film ten to wzruszająca podróż dla wielbicieli skromnego, niezależnego kina amerykańskiego. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dzwoneczek
Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł – recenzja
bezwstydu
Bez wstydu – recenzja
almanya
Almanya – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*