Sing Sing Penelope z Pal Nyhus „DJ Strangefruit” w Kaliskiej (zakończony)

music_for_umbrellas11 kwietnia o godz. 20 w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się koncert Sing Sing Penelope z Pal Nyhus „DJ Strangefruit”. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

 

Chcecie otrzymać bilet? Wystarczy, że wyślecie maila na adres  konkurs@plasterlodzki.pl. W tytule wpiszecie „Konkurs Sing”, w treści napiszecie krótkie uzasadnienie, dlaczego chcielibyście spędzić noc w Kaliskiej z muzykami Sing Sing Penelope. Nie zapomnijcie podać swojego imienia i nazwiska.

 


Zabawę zakończymy w piątek, 9 kwietnia o godz. 23:59. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową. Nagrodę otrzymają najciekawsze maile, które prześlecie.

Fundatorem nagród w konkursie jest klub Łódź Kaliska
KONKUS ZAKOŃCZONY – WSTĘP NA KONCERT JEST BEZPŁATNY 😀


Sing Sing Penelope – polski zespół jazzowy, założony w 2001 roku w Bydgoszczy. Początki zespołu wiążą się z tamtejszym klubem Mózg. Pod koniec lat 90. w Bydgoszczy koncertował jazzrockowy zespół Jaskinia, założony przez Daniela Mackiewicza (współpracował z Maestro Trytony) i Patryka Węcławka (Maestro Trytony, Ecstasy Project). W 2001 po zmianach w składzie powstał z niego Sing Sing Penelope, z Tomaszem Glazikiem (współpracował z zespołami Kazik, Kult, Buldog, Contemporary Noise Quintet), Wojciechem Jachną (Dubska, Mordy, CNQ) i Rafałem Gorzyckim (Ecstasy Project, Maestro Trytony) w składzie.
 
W 2005 roku grupa wydała debiutancki album, Sing Sing Penelope. W 2007 wydano kolejny album grupy, Music For Umbrellas, nagrany z gościnnym udziałem norweskiego skrzypka Sebastiana Gruchota. Grupa dwukrotnie wystąpiła na Warsaw Summer Jazz Days: w 2005 oraz w 2007. W 2006 i 2007 roku nagrano trzeci album grupy, We Remember Krzesełko. Ukazał się nakładem wytwórni Electric Eye Studio w lutym 2008 roku.

 

Paul „Strangefruit” Nyhus jest  bezdyskusyjną , norweską legendą sceny muzyki tanecznej i jej weteranem. Jako kluczowa postać  tej sceny od lat 90` XX w. pomagał ukształtować i uformować unikatową formę eklektycznych brzmień muzyki elektronicznej północnej Europy . Urodził sie i wychował w niewielkiej miejscowości – Hamar. Paul „Strangefruit” Nyhus na początku lat osiemdziesiątych XX w. zainspirowany był nowojorską sceną muzyczną – electro post disco. Wtedy już przewodził grupie artystów rozwijającej wczesne techniki DJ-owania.

„Słuchanie tego rodzaju muzyki w tak małej miejscowości, w której dorastałem było raczej egzotycznym i magicznym doświadczeniem- jakby słuchaniem obcych sygnałów nadawanych przez kosmitów prosto do mojego serca i duszy- jakbyśmy byli przez nich wybrani.”

Tylko garstka dzieciaków odebrała te sygnały czystej mocy a  jednym z nich był trochę młodszy ode mnie  – Thomas Hermansen, który zaczął krążyć wokół naszego domu i później został ochrzczony na międzynarodowej scenie jako –  Prins Thomas.

Jednak wczesna muzyka techno i house nie przyjęły się w Norwegii do początku lat 90` XX w.,  kiedy to Paul  Nyhus  wkroczył na tą scenę przybierając pseudonim – „Strangefruit” i został jedną z kluczowych postaci sceny DJ-skiej w kraju.

W tym czasie razem z innymi luminarzami sceny: Per Martinsen, Bjørn Torske ,Dj Abstract; odbywał tournee po kraju jako część projektu: Zone Brigade.

Jednak główna scena zdominowana przez muzykę  Trance oraz Hard Techno nie odpowiadała artyście i  „Strangefruit”  odwrócił sie od niej i skierował z powrotem do  eklektycznego stylu swoich korzeni muzycznych.

/mat.prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *