sspW środę, 15 maja o godz. 20:30 w Bajkonurze rozpocznie się koncert Sing Sing Penelope. Wstęp wynosi 20 zł.

Zespół SSP został założony w 2000 roku przez muzyków grających na stałe w ważnych polskich i europejskich formacjach jazzowych i awangardowych. Na co dzień tworzą oni takie projekty jak: Ecstasy Project, Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz A-kineton, Jachna/Bulh, Cykliści.

Artyści tworzący SSP koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, Rosję; od Szkocji, Norwegii po Grecję, występując na najważniejszych festiwalach jazzowych. Występowali także w Indiach, Chinach, Japonii i USA. Przygotowywali muzykę do kliku filmów na Festiwalach Kina Niemego.

W ogólnopolskiej Gazecie Wyborczej (30.12.2006) w artykule o „zmianie warty” w polskim jazzie, wśród najważniejszych artystów jazzowych obok Leszka Możdżera, Simple Acoustic Trio (Tomasz Stańko), czy Braci Oleś, został wyróżniony zespół Sing Sing Penelope i uznany za jeden z tych składów, który przyczynił się do zmiany pokoleniowej na polskiej scenie jazzowej.

Najnowszy, szósty już album Sing Sing Penelope – This is the music – nagrany został w oktecie z gościnnym udziałem norweskiej gwiazdy jazzowej muzyki elektronicznej – Pala Nyhusa – DJ Strangefruit (Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft), specjalizującego się w nowatorskiej technice – Live Remix.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w Wytwórni
wlochaty
Włochaty & Human Rights w Żarty Żartami
quenabonafide
Quebonafide, Kuba Knap, Kartky & Emes Milligan w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*