DSC_0477W czwartek, 4 września, w klubie Wytwórnia wystąpili Jazzowy Chór Wytwórni i orkiestra Sinfonia Varsovia. Występ zespołów były ostatnim wydarzeniem w ramach 7 edycji Letniej Akademii Jazzu.

Ten pełen dobrej muzyki wieczór rozpoczął Jazzowy Chór Wytwórni, który zaprezentował publiczności utwory Krzysztofa Komedy w ciekawych aranżacjach wokalnych. W niektórych momentach koncertu na scenie pojawiali się również instrumentaliści, którzy urozmaicali brzmienie chóru dźwiękami kontrabasu i fortepianu. Obok nieco psychodelicznych i pełnych dysonansów dźwięków tak charakterystycznych dla muzyki Komedy, nie zabrakło również chwytliwych, jazzujących melodii, przy których niejeden słuchacz z chęcią mógł tupać nogą lub wyklaskiwać synkopowany rytm.

Druga część wieczoru została zdominowana przez orkiestrę Sinfonia Varsovia łączącą w swoim repertuarze muzykę symfoniczną z jazzem. Ta fuzja gatunków wyszła zdecydowanie na dobre muzyce Komedy, która w interpretacji zespołu stała się jeszcze bardziej progresywna niż w oryginalnych aranżacjach kompozytora.

Fascynujące swoją tajemniczością, trzymające w nieustannym napięciu kompozycje Krzysztofa Trzcińskiego, jednego z najlepszych, polskich kompozytorów, były dobrym podsumowaniem tegorocznej edycji festiwalu, podczas którego co roku odbywają się koncerty muzyków jazzowych z najwyższej półki. Słuchaczom pozostaje zatem czekać na kolejną Letnią Akademię Jazzu, która z pewnością odbędzie się w tym samym miejscu, o tej samej porze – festiwal to stały punkt na mapie wakacyjnych wydarzeń muzycznych i wydaje się, że inaczej już być nie może.

/fot. Joanna Wal

Zobacz także:

Bobo Stenson Trio w Wytwórni (foto)

Letnia Akademia Jazzu: Mirrors. Tribute to Seifert (foto)

Iwona Kmiecik VibroQuintet i Jazz Q w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sgrb3
Super Girl & Romantic Boys w DOMu (foto+wideo)
190312_038
Iconoclast w Łodzi Kaliskiej (foto)
DSC03714
Abraham Kenner w Wytwórni (foto)
1 Komentarz
  • M
    22 września 2014 at 12:54

    z całym szacunkiem, ale te zdjęcia są bez sensu. od tyłu? …
    dlaczego nie ma zdjęcia pokazującego całą Sinfonię Varsovię i kwartet?!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*