ksigozbir_6_20120820_1654499832

10 sierpnia o 18:00 zapraszamy na kolejny KsięgoZbiór. Tym razem łączymy się z całą Polską i czytamy wspólnie w terminie ogólnopolskiej akcji. Wyjątkowy KsięgoZbiór organizowany jest tradycyjnie na Piotrkowskiej.

Zabierzcie książki, ewentualnie coś do siedzenia i dobre humory, a jeśli macie ochotę wyrazić jeszcze dobitniej miłość do książek – zróbcie i przynieście transparenty z własnymi hasłami. jak informują Organizatorzy – Razem wyznaczamy nowy kierunek czytania!

W dniach 1 do 15 sierpnia 2013 roku KsięgoZbiór wyjdzie daleko poza granice województwa łódzkiego. Do współtworzenia tego swoistego święta czytania zapraszamy wszystkich chętnych.

Przypominamy – START: godz. 18.00, ul. Piotrkowska (przy kamienicy nr 147).

Jak to wygląda w praktyce?

– Zabieramy ze sobą książki (obowiązkowo) i coś do siedzenia (opcjonalnie),

– Zbieramy się w wyznaczonym miejscu i siadamy (formując rząd czytelników),

– W ciszy czytamy przyniesione przez siebie książki i… zarażamy pasją czytania.

KsięgoZbiór to inicjatywa społeczna, oddolna, oparta wyłącznie na aktywności mieszkańców Łodzi oraz regionu (edycje lokalne w województwie). W modelowej odsłonie akcji obowiązuje zasada NO LOGO, KsięgoZbiór promuje ksiażkę i czytelnictwo, nie jest zarazem zainteresowany promowaniem podmiotów komercyjnych.

Inicjatywa zwraca także uwagę na przestrzeń publiczną, która czytelnikom nie jest obojętna. Oczami wyobraźni KsięgoZbiorowi uczestnicy widzą ul. Piotrkowską i inne przestrzenie miejskie, jako miejsca przyjazne ludziom, z wygodnymi siedziskami, idealnymi do niepohamowanego oddawania się lekturze.

(Tekst – Mat. Prasowe; Fot. Marcin Bałczewski)

Więcej o imprezach literackich na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logomksiazkomaniak_zolte
Mały książkomaniak w czerwcu
Magdalena Witkiewicz i Stefan Darda w EMPIKu Manufaktura
obled44
Obłęd 44 w Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*