SOHF_Dzien3_Pokaz_Antoine._Czarodziej_swiata_18Podczas wielkiego święta stylistów W Sieradzu bawiło się kilka tysięcy osób, profesjonalistów i pasjonatów fryzjerstwa. Program trzydniowego festiwalu wypełniły pokazy mistrzów grzebienia, spektakle i pokazy mody. Było bicie rekordu świata oraz wybory Miss Open Hair. A Sieradz znów udowodnił, że jest fryzjerską stolicą Polski.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji była „Magia fryzjerstwa”. Magia dała o sobie znać podczas futurystycznego pokazu fryzur Milek Design. Widowisko było inspirowane scenami z głośnych produkcji science fiction. Wzorem mistrza Antoine’a Cierplikowskiego styliści Milek Design przenieśli aktorki w czasie, do roku 2050. Ada Fijał i Maja Bohosiewicz pokazały się w stylizacjach – formach geometrycznej i przestrzennej oraz o ostrej i wyrazistej linii. Magicznie było także podczas widowiska „Antoine. Czarodziej świata” przygotowanego przez Club Antoine’a pod przewodnictwem Roberta Grzempowskiego. Grupa profesjonalnych stylistów współtworzona przez Janusza Szymańskiego, który uczył się pod okiem samego Cierplikowskego, wyczarowała na scenie klimat Paryża lat 20. Gwiazdą pokazu była Ewa Kasprzyk.

joomplu:58405

Duże emocje festiwalowej publiczności wzbudziło bicie rekordu świata w liczbie osób poddającej się jednoczesnej stylizacji włosów, w którym udział wzięło 680 osób. Rekord został pobity w stosunku do ubiegłorocznego, który liczył 600 osób. Na sieradzkim Rynku powstawały efektowne uczesania tworzone przez dwuosobowe zespoły klient – stylista. Sieradzanom najbardziej spodobał się koszyk zapleciony z włosów, w którym znajdowały się prawdziwe owoce.

W klimat tegorocznej edycji SOHF doskonale wpisał się Maciej Pol, najsłynniejszy polski iluzjonista. Sieradzkiej publiczności pokazał swoje popisowe triki, wśród nich należące do klasyki sztuki iluzji – przecinanie asystentki na pół, a także specjalną iluzję nawiązującą do pracy fryzjera. Muzycznych wrażeń dostarczył Perfect oraz belgijska gwiazda muzyki tanecznej Kate Ryan.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Light Move Festival 2018 (foto)
Ponad setka ogródków otwiera się na ul. Piotrkowskiej (mapa)
Pasaż Róży będzie większy i atrakcyjniejszy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*