SOHF_Gala_Otwarcia_Teatr_Miejski_fot_9_MaciejPolRuszył Sieradz Open Hair Festival, wielkie święto stylizacji i jedna z najbardziej oryginalnych wakacyjnych imprez organizowanych w naszym województwie.

Uroczystą galą w Teatrze Miejskim rozpoczął się V Sieradz Open Hair Festival 2013, któremu w tym roku przyświeca hasło „Magia fryzjerstwa”. Galę prowadził Kamil Nosel, prezenter radiowy znany z wkręcania na antenie znanych ludzi. Gwiazdami wieczoru byli aktorzy warszawskiego Teatru Roma oraz Teatru Muzycznego w Gdyni. Paulina Janczak i Damian Aleksander dali koncert „Magia w operze” i zaśpiewali największe utwory muzycznenajdłużej granego musicalu w historii pt. „Upiór w Operze”. Następnie na scenie zobaczyliśmy pochodzącą z Sieradza aktorkę Joannę Aleksandrowicz, która zaśpiewała francuski przebój „Je t’aime”. Publiczność oczarował Maciej Pol, najlepszy polski iluzjonista, który zaprezentował wiele magicznych sztuczek. Jak dodał na zakończenie swojego występu – pomysły na sztuczki czerpie z podróży, m.in. takich, jak ta do Sieradza z okazji Open Hair Festival.

joomplu:58372

Wydarzeniem towarzyszącym gali był wernisaż grafik „Magia fryzjerstwa” w teatralnym foyer. Sieradzki artysta Aleksy Nowak stworzył kolekcję kobiecych portretów inspirowanych stylizacjami wykreowanymi przed laty przez Antoine’a Cierplikowskiego, najsłynniejszego fryzjera świata, który patronuje SOHF.

20 lipca początek serii festiwalowych atrakcji otwartych dla publiczności. O godz. 20 na plenerowej scenie w sercu miasta 18 dziewczyn zmierzy się w walce o tytuł Miss Open Hair. W oczekiwaniu na werdykt zobaczyć można będzie „Hair Fashion – Antoine 2013”, pokaz kolekcji kostiumów i awangardowych sukien wykonanychz koronek, kryształów, metalu, a nawet sztucznych włosów. O godz. 22 na scenie pojawi się Maciej Pol, by tym razem szerszej publiczności, pokazaćspektakularne magiczne sztuczki. Na zakończenie drugiego dnia festiwalu zaśpiewa Kate Ryan, belgijska królowa muzyki tanecznej.

Open Hair Festival odbywa się w Sieradzu od 2009 roku. Po raz pierwszy zorganizowany został w setną rocznicę narodzin sławnej „chłopczycy” – krótkiej fryzury, którą w 1909 roku Antoine stworzył na głowie popularnej francuskiej aktorki Evy Lavalliére. SOHF to wyjątkowa zabawa miejska przyciągająca zawodowych stylistów i pasjonatów fryzjerstwa, łącząca konfrontację profesjonalistów z rozrywką dla publiczności. Jej organizatorem jest Urząd Miasta Sieradz.

Program na stronie: www.openhair.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kradzież eksponatów z Muzeum Tradycji Niepodległościowych
IMG_9179
Light Move Festiwal 2013: Park Staromiejski (foto+wideo)
4 kultury. re:WITALIZACJA

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*