shutupW sobotę, 27 kwietnia o godz. 21 w Grandzie rozpocznie się impreza Oficyny Biedota – Shut up & give me your money. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.plAdres. W temacie maila wpiszecie „Biedota”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy w piątek (26 kwietnia), o godz. 21. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

Informacje o wydarzeniu:

Bieda piszczy, bieda rzęzi, czai się na każdym kroku, w oczy kole, a ubogiemu zawsze wiatr w oczy, pod górkę, pod prąd, na wspak, na przekór.

http://biedota.com/

Oficyna Biedota powstała we Wrocławiu w 2010 roku, a swoje istnienie od początku zaznaczyła dość mocno, bo wydaniem dwupłytowego albumu 19 Wiosen („Suweniry”). Od tego czasu wiele się zmieniło, a katalog Biedoty liczy kilkunastu wykonawców. Kurws, Demolka, Już Nie Żyjesz, Krojc, Pustostany, Wieże Fabryk, Jemek Jemowit, Turnip Farm, 11, Kolektyw Ebola, KiRk, czy tajemnicza Seria Numeryczna. Wszystko to wydawane w małych, numerowanych nakładach, dopieszczone graficznie, w ścisłym i bliskim związku z artystami, współdecydującymi z wydawcą o losach swojego materiału.

Undergroundowa kooperacja, kasetowe podziemie, oddolna reanimacja trupa polskiej mainstreamowej sceny muzycznej czy obrzydliwe hipsterstwo?

Na to i inne pytania odpowiedzieć będziecie mogli sobie 27 kwietnia podczas koncertu czterech projektów związanych z wrocławskim labelem.

☛☛ PALCOLOR

http://palcolor.bandcamp.com/

Palcolor to projekt Emila Macherzynskiego. Po latach grania w gitarowych zespolach i nagrywania piosenek na domowy komputer postanowil kupic syntezator i podazyc droga artystow z wytworni Warp – takich jak Aphex Twin czy Boards of Canada. Pierwsze efekty – ambientowa EPka „PAL1” – pojawily sie w Internecie w grudniu 2011 nakladem wytworni Musica Pop Desempregada, w katalogu ktorej Palcolor sasiadowal z Sun Glitters, Wools i Sensible Soccers.
W nastepnym roku Palcolor robil male kroki, wydajac dwie kolejne EPki – „Palcolor EP” i „Tec Sun EP” (lacznie 7 utworow), po drodze masterując EPke Kevina Greenspona – „Already Dead”.
Poczatek 2013 roku to przyspieszenie dzialalnosci Palcolor. Ukazało się „Moontrap EP” wygodnie moszczące sie miedzy brzmieniami z pierwszych plyt Autechre, a kosmicznym krautfunkiem. Projekt jest w trakcie pracy nad nowym materiałem.

☛☛ MARBURG

http://weyrdsonrecords.com/marburg.php

Projekt dwojga członków Kolektywu Ebola (RNA-2 + Queen Loana). To także mutacja i rearanżacja wcześniejszych działań spod znaku wrocławskiej Oficyny Biedota. Marburg mocno zakorzeniony jest w estetyce i filozofii DIY, która wyznacza kierunki działania i formy współpracy. Ich brzmienie to hybryda fascynacji syntezatorami analogowymi, post punkowej surowości i bezkompromisowości eksperymentu. Dotychczas opublikowali 3 EPki (CD, MC),w najbliższym czasie ich materiał ukaże się na kilku składankach (Belgia, Holandia, Szwecja) oraz winylowym EP w holenderskiej wytwórni Enfant Terrible. Pod koniec 2013 roku planują wydanie winylowego LP.

☛☛ GAAP KVLT

https://soundcloud.com/gaapkvlt

Gaap Kvlt zna się na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niesie bas, ambientalne drony i pustynny wiatr. Bliskowschodnie melodie pełne ciepłego powietrza miesza z mroźnym uczuciem niepokoju. Nieprzewidywalny i bezkompromisowy. Sprowadza spokój by za chwilę przemienić go w totalny chaos. Soniczne opium. Kroczy przed czterema potężnymi królami, tak jakby będąc ich przewodnikiem. Wyruszysz z nim?

☛☛ ASTMA

http://astma.bandcamp.com/album/nag-y-atak-astmy

Jednoosobowy elektroniczny live act wedle tradycji industrialnej improwizacji. Dronowe tarcia płyt tektonicznych, kosmiczne wyziewy z czarnej dziury. Schranzowe galopady w maszynowni okrętu atomowego. Dubstep gówniarzy z okolic Czarnobyla mających jedynie VHSy z włoskimi horrorami jako bazę sampli. Solo na glitchu.

☛☛ after & before & between

✓erræur [ Intensiv minimal electronics mix ]

// Kuyavia/Varsavia
Od wczesnych lat surowość i minimalizm wskazuje mu drogę, outsider, kolekcjoner i entuzjasta płyt winylowych. Miłośnik nowofalowych produkcji muzycznych, filmowych.
Rozpad emocjonalny mieszający minimalizm brutalizm z pogranicza kosmosów i prostych form geometrycznych z duchową estetyką świętych szat ma ujście w projekcie odzieżowym minimaliste.
Muzyczny terror error szorstkie dźwieki minimal electro przez produkcje z ekscentrycznej wytwórni Invasion Planete po avant-garde experimental
Intensywnie. Oszczędnie. Archaicznie.

✓ flame of queen loana [DJ]

https://soundcloud.com/niebezpiecznezwiazki/flame-of-queen-loana-dj-set

http://www.lodz.viva.org.pl/

☛ wjazd 15 zło ☛

☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛
ZAPRASZAMY
nz//ld crew
☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛☛

https://www.facebook.com/events/148679678632908/?fref=ts

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rebeka w Wytwórni (zakończony)
targowaplakat
Koncert Chucka Mangione (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*