Galazka_Milancej10 listopada na deskach Teatru Studyjnego premiera spektaklu Shopping and Fucking Marka Ravenhilla. Łódzcy wielbiciele teatru powinni kojarzyć nazwisko tego dramaturga dzięki m.in. przedstawieniom Polaroidy oraz Produkt.

Shopping and Fucking ukazuje obraz współczesnego świata „jednorazowego użytku”, w którym wartości moralne zostały zastąpione przez chęć posiadania i wszystko łącznie z seksem, przemocą i narkotykami zredukowane zostaje do zwykłej transakcji. Bohaterowie dryfują bezwładnie przez moralny odkurzacz konsumpcji, a za ich działaniami stoi zagubienie, samotność i nienasycenie, którego zaspokoić nie mogą nawet ekstremalne doznania. Czarny humor obnaża tragikomiczność emocjonalnie skurczonego świata.

Imiona bohaterów (Mark, Robbie, Gary) nawiązują do imion członków brytyjskiego boybandu lat 90-tych Take That oraz piosenkarki Lulu, z którą wspólnie nagrali singiel Relight my fire. Dramat zalicza się do nurtu „nowego brutalizmu”, określanego mianem Cool Britannia (Brytania na luzie). Prapremiera miała miejsce w 1996 roku w brytyjskim Royal Court Theatre Upstairs. W Polsce doszło do jednej realizacji teatralnej, która zakończyła się skandalem.

ShoppingAndFucking_PMarciniak_ft003

reżyseria, scenografia, światło:  Grzegorz Wiśniewski
opracowanie muzyczne:  Rafał Kowalczyk
kostiumy:  Dominika Brzeska
asystent reżysera:  Paulina Gałązka
występują:
Paulina Gałązka – Lulu
Piotr Bondyra – Gary
Konrad Korkosiński – Brian
Antoni Milancej – Robbie
Marcel Sabat – Mark

/fot. mat.pras. – Piotr Marciniak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Aleksandra_Liashenko_Pawel_Koncewoj_i_Sebastian_Solecki_
Love Stories w Teatrze Muzycznym
XXI Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla 2021
balet_179
VII Gala Baletowa w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*