ok_600X6007 i 8 marca w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędą się pokazy Shen Yun – niezwykła podróż zainspirowana przez 5000 lat niebiańskiej kultury.

Niebiańskie królestwa i ponadczasowe legendy ożywają poprzez klasyczny chiński taniec. Olśniewające kostiumy i grzmiące kotły, niebywałe piruety oraz salta na scenie pełnej kolorów i życia. Znakomite melodie orkiestry na żywo i animowane tło unoszą duszę i przenoszą Cię do innego świata. Współczucie, wierność i inne cnoty są istotą tradycyjnej chińskiej kultury. Niemalże utracone podczas komunistycznych rządów w Chinach, wspaniałe dziedzictwo nareszcie odradza się i ukazuje światu. Sam doświadcz wspaniałości prawdziwej chińskiej kultury.  Rozsmakuj się w Shen Yun!

Shen Yun to najlepszy na świecie zespół artystyczny klasycznego chińskiego tańca i muzyki. W trakcie przedstawienia prezentuje na scenie bogactwo 5 tysięcy lat chińskiej cywilizacji, przywracając na scenie do życia starożytne mity i legendy, tym samym prezentując widowni esencję chińskiej kultury. Shen Yun prezentuje najlepszy klasyczny taniec chiński. Klasyczny taniec chiński, obok baletu, jest jednym z najbardziej kompletnych i obszernych systemów tańca na świecie. Posiada trzy podstawowe elementy:

– formę – czyli fizyczną strukturą tańca, włączając w to podstawowe ruchy i pozy;
– technikę – która zawiera w sobie stawiające wysokie wymagania techniki obrotów, wyskoków i przewrotów;
– oraz Yun – najważniejszy element – to dusza tańca, wewnętrzna głęboka treść, sama istota człowieczeństwa, którą tancerz wyraża poprzez ruchy.

Te trzy elementy sprawiają, że taniec Shen Yun jest czymś bardzo wyrazistym i pięknym. Każdemu występowi towarzyszy orkiestra Shen Yun – wyjątkowa, w której perfekcyjnie połączono zachodnie i wschodnie instrumenty, dzięki czemu muzyka jest tak pełna harmonii. Wśród chińskich instrumentów na szczególną uwagę zasługuje chińska lutnia, erhu (liczące sobie 4 tysiące lat 2-strunowe skrzypce), chiński bambusowy flet, gong itp.

Uzupełnienie tańca i muzyki stanowi animowane tło, które zsynchronizowane z tancerzami, tworzy pełny efekt teatralny. Do tego dochodzą piękne, wielobarwne, ręcznie przygotowywane kostiumy, buty i rekwizyty. Ich oryginalne wzory, kunszt wykonania oddaje wyrafinowanie prawdziwej chińskiej kulturę. Shen Yun posiada trzy zespoły odbywające tournée: każdy zespół liczy około 100 osób. Co roku Shen Yun występuje w ponad 100 miastach na całym świecie i ma blisko milion widzów. Warto dodać, że co roku Shen Yun przygotowuje całkowicie nowy program, a źródłem inspiracji są dzieje Chin, w których było ponad 20 dynastii i 50 grup narodowych.

Shen Yun to nie tylko zespół taneczno-muzyczny, ale i osobna orkiestra, znane są i cenione na świecie i występują każdego roku na najlepszych scenach, jak np. Lincoln Center, Carnegie Hall w Nowym Yorku, Kennedy Center w Waszyngtonie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lst2010
Łódzkie Spotkania Teatralne 2010
Retroperspektywy 2018 ogłaszają program
sex_630x385_2
Sex Guru w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*