shaunbakerWe wtorek, 22 listopada o godz. 19 w Keja Pub wystąpią legendy bluesa z USA: Shaun Booker i Sean Carney. Start o godz. 19.

Gitarzysta Sean zdobywał szlify grając w zespołach R&B. W 1998 roku nagrał debiutancką płytę “Provisions”. Wiele lat współpracował z wokalistką Teeny Tucker. Działał też jako muzyczny dziennikarz, DJ, promotor i prezes the Columbus Blues Alliance. W 2006 wydał album “Life of Ease”. Rok później the Sean Carney Band zdobył pierwszą nagrodę w International Blues Challenge w Memphis. Lidera zespołu uhonorowano nagrodą im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty w konkursie. W latach 2007 i 2008 poświęcił się pracy charytatywnej, zbierając 50 tysięcy dolarów na rzecz akcji Blues For A Cure. Wielokrotnie występował w Europie, towarzysząc m.in. Duke’owi Robillardowi. Ma na koncie wspólne nagrania z tym ostatnim, oraz Jimmym Thackerym. W ostatnich latach nagrywa i koncertuje głównie ze swoją krajanką, Shaun Booker.

Wokalistka Shaun Booker też ma na koncie udział w International Blues Challenge. Energetycznym występem zarobiła tam sobie na miano “Cesarzowej Beale Street”. Nazywano ją też “enigmą” – pewnie z powodu intrygującego połączenia jej wielkiego, mocnego głosu i drobnej postury fizycznej. Na scenie jest istną eksplozją muzyczno-tanecznej energii.

Wspólnie koncertują w Stanach i Europie, wykonując głównie własne kompozycje, zawarte na płycie “Blue Plate Special”. W listopadzie 2016 po raz pierwszy zawitają do Polski.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
defakto
Defakto w Krańcoofka
Hope Leslie w Pop’n’Art
plakat_19_lutego_patroni
The Death and Resurrection w Improwizacji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*