wozniakiW czwartek, 11 maja o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się kolejne spotkanie w ramach cyklu SERYJNI POECI. Tym razem porozmawiamy z Maciejem Woźniakiem, autorem książki poetyckiej „Obywatelstwo podwójnego kraju” oraz Filipem Zawadą, autorem „Nie wiem, jak nazywają się te kwiaty”. Prowadzenie spotkania: Rafał Gawin. Po spotkaniu zapraszamy na koncert w wykonaniu Big Band Jazzownia. Wstęp wolny.

Maciej Woźniak (ur. 1969 r.) – poeta, felietonista muzyczny i literacki. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Twórczości”, „Literaturze na świecie”. Za tom „Iluzjon” nominowany do Nagrody im. Józefa Czechowicza, za tom „Ucieczka z Elei” nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia.

Filip Zawada (ur. 1975) – pisarz, muzyk, fotograf, poeta a także… łucznik, trener, kucharz i ojciec. Za tom „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” nominowany do nagrody Silesius, za prozy „Psy pociągowe” oraz „Pod słońce było” nominowany do nagrody Gdynia. Grał w zespołach AGD, Pustki i Indigo tree. Obecnie gra sam. W 2011 roku ukazał się jego debiutancki album fotograficzny „Drewniane gody” wydany przez OPT Wrocław.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Noc Bibliotek w Łodzi
nobelawangarda
Reymont. Nobel. Awangarda
matrioszka
Mała Literacka: Tadeusz Słobodzianek

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*